Rebiülevvel Ayında Kılınacak Namazlar

Merhabalar bu yazımda sizlere hicri rebiülevvel ayında kılınacak olan namazlardan bahsedeceğim.Herkese iyi ilimler dilerim.

Rebiülevvel Ayı İlk Gece Namazı;

Akşam namazından sonra iki rekat kılınır, her rekatta Fatiha’dan sonra 3 kere İhlas Suresi okunur. Selam verdikten sonra Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e 100 kere;

“Ey Allah! (Efendimiz) Muhammed’e ve (Efendimiz) Muhammed’in aline rahmetinle salat eyle,bereket ver ve selamet ihsan eyle.Ey acıyanların en merhametlisi duamı kabul eyle!” diye salevat-ı şerife okunur.

Rebiülevvel Ayı 3. Gün Namazı;

Bugünde 4 rekat namaz kılınır.Her rekatta Fatiha’dan sonra 1 kere Ayete’l Kürsi okunur.Namazın ardından ise üçer kere Taha ve Yasin sureleri okunur.

Sonra kişi bu namazından hasıl olan sevabı Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in mutahhar ve mukaddes ruhu şerifine bağışlar.

Rebiülevvel Ayı 21. Gün Namazı;

2 rekat namaz kılınır. Her bir rekatta Fatiha’dan sonra bir kere Müzzemmil Suresi okunur. Kişi namazdan sonra secdeye kapanıp kalp huzuruyla aşağıdaki duayı okursa ardından Allah(c.c.) ne isteği varsa kabul eder;

rebiülevvel ayı kılınacak namaz 1

Herkese hayırlı ilimler dileriz.Selam ve dua ile.Allah’a emanet olun…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir