Resimdeki Yazının Fontunu(Yazı Tipini) Nasıl Buluruz?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere resim üzerinde bulunan herhangi bir yazının fontunu yani yazı tipini nasıl ve nereden öğrenebiliriz onu anlatacağız.Özellikle tasarımcıysanız bu konu sizin çok işinize yarayabilir.Şimdiden iyi çalışmalar diliyoruz.

Bazı zamanlar gelir herhangi bir resmin üzerindeki yazının tipini çok beğenirsiniz.Bu yüzden resim üzerinde bulunan fontu hemen bulmak istersiniz.Merak etmeyin bunu bulmanın çok kolay yolu var.O da internet sitesi üzerindendir.Siteye girip resmi eklediğinizde yazının fontunu öğrenebileceksiniz.İnternette bir çok font bulma sitesi vardır.Bunlardan en iyilerinin isimlerini şimdi sizlere paylaşacağız.Ayrıca maddeler halinde örnek anlatımı göstereceğiz.

Resimdeki Yazı Tipini Bulan Web Siteler;

==> www.myfonts.com/WhatTheFont/
==> www.fonts.com/id/by-sight
==> www.fontspring.com/matcherator
==> www.identifont.com/
==> www.whatfontis.com/

Şimdi maddeler halinde myfonts sitesinden nasıl resim fontu buluruz onu anlatalım.

1-) Öncelikle buradaki siteye giriyoruz.Linki göremeyenler için site “http://www.myfonts.com/WhatTheFont/” burasıdır.Ardından hangi resmin üzerinde bulunan yazının tipini öğrenmek istiyorsanız o resmi upload ediyorsunuz.Biz örnek olması açısından aşağıdaki resmi kullandık.

2-) İlk önce siteye resmi upload etmemiz gerekiyor.Bu yüzden açılan sayfada “Dosya Seç” kısmına basıyoruz.Ardından resim yüklendikten sonra “Continue” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında ise yazı tipiniz için örnek harfler yazıyorsunuz kafanıza göre rastgele yazabilirsiniz.

4-) Ardından en alttaki “Continue” butonuna basıyorsunuz.

5-) Son olarak işte resmimizin yazı tipleri aşağıdaki gibi oldu.Birden fazla sonuç verebiliyor fakat en yakın sonuçları veriyor.Ek olarak biz “Usb” harflerini yazdığımız için bu şekilde gözüktü.

6-) Son olarak eğer daha iyi bir sonuç almak istiyorsanız resminizin arka planının tek renkten oluşması gerekiyor.Veya resmini png uzantılı yapın yani arka planı olmasın.Bu şekilde de olumlu sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz.Png’li şekilde denemedik fakat büyük ihtimal iyi sonuçlar verecektir.

NOT = Ek olarak diğer siteleri de kullanabilirsiniz hepsi de birbirinden güzeldir diyebiliriz.Birde bu sitede png,gif ve jpeg formatlı maksimum 2 mb’lı resimleri çalıştırabiliyorsunuz aklınızda bulunsun.

Şimdilik bu kadar.Resimler üzerindeki fontu bu şekilde bulabiliyoruz.Umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir