Safer Ayının İlk Gecesi ve İlk Çarşamba Gecesi Kılınacak Namazları

Herkese hayırlı geceler dileriz. Bu gece 9 ekimi 10 ekime bağlayan yani safer ayının ilk gecesi ve hem de ilk çarşamba gecesi olma özelliği taşımaktadır. Haliyle bu gece kılınacak namazlar vardır. Şimdi onların tariflerini sizlere aktaralım.

Safer Ayının İlk Gece Namazı ve Tarifi (2018 – 9 ekim salıyı 10 ekim çarşambaya bağlayan gece);

Safer ayının ilk gecesinde yatsıdan sonra vitirden önce 4 rekat namaz kılınıp 1. rekatta Fatiha’dan sonra 11 kere Kafirun Suresi, 2. rekatta 11 kere İhlas Suresi, 3. rekatta 11 kere Felak suresi, 4. rekatta 11 kere Nas Suresi okunur, selamdan sonra 70 kere:

“Allah-u Te’ala noksan sıfatlardan münezzehtir. Bütün hamdler Allah-u Te’ala’ya mahsustur. Allah-u Te’ala’dan başka hiçbir ilah yoktur ve Allah-u Te’ala en büyüktür. Allah’ın yardımı olmadan hiçbir günahtan dönüş, hiçbir ibadete de kuvvet yoktur.” tesbihi okunur, peşine de 70 kere:

“Ancak Sana ibadet (ve kulluk) ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz.” ayet-i kerimesi okunur.

Safer Ayının İlk Çarşamba Gecesi Kılınacak Namaz (2018 – 9 ekim salıyı 10 ekim çarşambaya bağlayan gece);

Safer ayının ilk çarşamba gecesi gece yarısından sonra yeryüzüne nazil olacak (inecek) belalardan Allah-u Te’ala’nın izniyle muhafaza olmak isteyen sabah namazından (imsaktan) evvel 4 rekat nafile namaz kılar, şöyle ki her rekatta Fatiha’dan sonra 17 kere Kevser Suresi, 5 kere İhlas-ı Şerif, 1 Felak Suresi, 1 kere de Nas Suresi okuyup selam verir ve dua eder.

Evet safer ayı ilk gecesi ve ilk çarşamba gecesi kılınacak olan namazların tarifleri bu şekildedir. Bu namazları bu gece (yani 2018 9 ekimi 10 ekime bağlayan gece) kılabilirsiniz. Allah kılmış olduğunuz tüm namazları kabul eylesin. Amin.

Kaynak = Lalegül Dergisi / Cübbeli Ahmet Hoca

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir