Safer Ayının Son Çarşamba Gecesi ve Gündüzü Namazları

Safer Ayının Son Çarşamba Gecesi Namazı(8 aralık salıyı 9 aralık çarşambaya bağlayan gece)=

Safer ayının son çarşambasının gecesi veya gündüzü 2 rekat namaz kılınıp birinci ve ikinci rekatta Fatiha’dan sonra 11 kere İhlas suresi okunur, namazdan sonra 7 defa istiğfar edilip el kaldırılarak 11 defa salat-ı münciye okunur. Sonralarında ise;

safer ayı 1

okunur.

Bundan sonra , “Beni ve efradı alemi ve bilcümle müminleri yer ve gök afatlarından ve cemi belalardan muhafaza buyur ya Rabbi!” diye dua edilir.

Safer Ayının Son Çarşamba Gündüzü Namazı(9 aralık çarşamba)=

Şeyh-i Kamil Feridüddin Şekergenç Hazretleri’nin, Hace Mu’inüddin(Kuddise Sirruhu)’nun evradından nakline göre; her sene 320 bin bela gökten yere nazik olur, bunların hepsi de safer ayının son çarşambasında vaki olur.Bu yüzden o gün senenin günlerinden en çetin geçen günü olur.

O gün her kim 4 rekat namaz kılar da her bir rekatında Fatiha’dan sonra 17 kere Kevser suresi, 5 kere İhlas suresi ve birer kere Felak-Nas surelerini okur, namaz bittikten sonra da 7 kere istiğfar edip, ellerini kaldırarak aşağıda zikredilen duayı okursa Allahu Te’ala keremiyle onu o gün yağan bütün belalardan muhafaza eder ve o günden itibaren bir dahaki senenin tamamına kadar çevresinde hiçbir bela dolaşmaz.

Son çarşamba günü namazından sonra okunacak ayeti kerimeler ve dualar;

safer ayı 2

Bu duanın akabinde 11 defa okunacak salatı münciye;

safer ayı 3

Safer ayının son çarşambasında (9 aralık çarşamba) tekrarlanmasında hayır olan bir dua;

safer ayı 4

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir