Sagopa Kajmer İsminin Anlamı Nedir? İsmi Nereden Gelmektedir?

Merhabalar bu yazımızda sizlere rapçi Sagopa Kajmer mahlasının ne anlama geldiğini ve isminin nereden türetildiğini anlatacağız.

Gerçek ismi Yunus Özyavuz olan Türkiye’nin en iyi rapçilerinden sayılan kişinin mahlası yani takma ismi Sagopa Kajmer‘dir. Sagopa Kajmer yaptığı parçalarla rap dünyasında adını zirveye yazdırdı diyebiliriz. Hala daha kendisini geçebilen yok. Hatta kendi bile yeni parça çıkartsa eski yaptıkları parçaları geçemez desek yanlış olmaz. Bu bakımdan herkesin en azından bir şarkısını anlayarak dinlemesini ve feyz almasını tavsiye ederiz. Bu arada dilerseniz buradaki yazımızdan listesini kendimizin oluşturduğu Sagopa’nın en iyi parçalarından 10 nakarata göz atabilirsiniz ve kaleminin ne kadar güçlü olduğunu kendiniz görebilirsiniz.

Peki hepimizin çok merak ettiği Sagopa Kajmer ismi nereden geliyor ve isminin anlamı nedir şimdi hep birlikte öğrenelim.

Sagopa Kajmer İsminin Anlamı Nedir ve Nereden Gelmektedir?

  • Sagopa, Mısır’da yer alan bir piramit ismidir. Bu piramidi keşfeden veya bir diğer rivayete göre araştıran kişi de Kajmer adındaki bir bilim adamıdır. Haliyle Sagopa Kajmer de mahlasını bu şekilde oluşturmuştur.

Sagopa Kajmer bunu katıldığı bazı televizyon programlarında söylemiştir. Kısaca ismi bu şekilde gelmektedir. Tabii ki bazı uzun rivayetler de var fakat en ihtimal olasılık isminin bu şekilde geldiği görüşüdür.

Bunlara ek olarak bir diğer görüşe göre Sago, Tayland’daki bir ağacın ismi ve Kajmer ise çocuk anlamına gelmektedir.

YORUMLAR

  1. Ağacın çocukları,
    fakat hangi ağacın…
    Pyramid de bi tür ağaç, yerel kastsal ya da göksel secere manasıyla tekamül konusu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir