Salat-ı Tefriciye Duası Arapçası ve Türkçe Meali

Herkese hayırlı cumalar diliyoruz.Bu yazımızda sizlere Salat-ı Tefriciye duasının Arapçasını,Arapça okunuşunu ve Türkçe mealini paylaşacağız.Herkese iyi ilimler dileriz.Allah dualarınızı kabul etsin inşallah.

Başlıklar

Salat-ı Tefriciye Duası Arapçası

Salat-ı Tefriciye duası arapça
Salat-ı Tefriciye duası arapça

Salat-ı Tefriciye Duası Arapça Okunuşu

Allahümme salli saleten kamileten ve sellim selemen teemen ale seyyidina muhammedinillezi tenhallü bihil ugadü ve tenfericü bihil kürabü ve tugde bihil haveicü vetünalü bihirrağaibü vehüsnülhavetimi veyüstesgal ğamemü bivechihilkerimi veale alihi vesahbihi fikülli lemhativve nefesimbiadedi külli meğlümillek.

Salat-ı Tefriciye Duası Türkçe Meali

Allahım! Bizim Efendimiz Hz. Muhammed’e(Sallallhü Aleyhi ve Sellem) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine de, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, her saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.

Not=Salat-ı tefriciye duasının arapça okunuşunda ister istemez uzatma hataları olabiliyor.O yüzden en doğrusu duayı arapça olarak yüzünden okumaktır.

NOT 2 = Duanın son kısmını eksik paylaştığımız için özür diliyoruz. Hakkınızı helal edin. Şimdi konuyu düzelttik ve duanın tamamını ekledik. Hayırlı ilimler dileriz.

YORUMLAR

  1. ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek. bu bolum eksik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    1. Efendim hatırlatma için Allah razı olsun duanın tamamını ekledik konuya.Teşekkürler tekrardan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir