Salatül Fatih Siğası Okunuşu, Meali ve Arapça Yazılışı Nasıldır?

Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Salatül-Fatih Siğasının okunuşunu, yazılışını ve Türkçe mealini paylaşacağız. Şimdiden Allah (c.c.) dualarınızı kabul eylesin. Amin…

Alimler Salatül Fatih Siğası’nın bol bol okunmasını tavsiye etmişlerdir. Bu salavatın birçok fazileti bulunmaktadır. Bu salata 40 gün devam edene Allahu Te’ala bütün günahlardan tevbe nasip eder buyrulmuştur. Muhammed el-Bekri (Kuddise Sirruhu) ya ait olan bu salat öyle büyük bir salattır ki Rasulüllah (Salllahu Aleyhi ve Sellem) in mana alemindeki beyanı vechile ömründe bir kere dahi bu salatı okuyan kişi cehenneme girmez. (Cehenneme girmesi mukadder olana nasip edilmez.) Şimdi bu salavatın okunuşuna ve mealine geçelim.

Salatül Fatih Siğası Arapça Yazılışı

Salatül Fatih Siğası Okunuşu:

Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedinil fâtihi lima uğliqa vel hâtimi limâ sebeqa nâsıril haqqi bil haqq, vel hâdî ilâ sırâtıkel musteqîmi ve alâ âlihî ve ashâbihî haqqa qadrihî ve miqdârihil azîm.

Salatül Fatih Siğası Türkçe Meali:

“Allahım! Kapalılıkları açan geçmişe son veren hakka hakikatla destek olan mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e Onun aline ve ashabına Onun yüce kadrü kıymetince salat eyle selam eyle ve Onu mübarek kıl.”

Kitapta yer alan meali : “Ey Allah! Bütün kilitlenmişleri açan, bütün geçmiş (peygamber)leri sonlandıran, hak (din olan İslam)a Hakk (Te’ala’nın emri) ile yardım eden ve Senin o dosdoğru yoluna hidayet eden (eriştiren) Efendimiz Muhammed’e ve Ehl-i Beyt’ine kıymetinin ve yüce mertebesinin gerektirdiği kadar salat eyle.”

Salatül Fatih Siğası duasının yazılışı ve mealleri bu şekildedir. Aslında meallerin ikisi de aynı fakat bir kaynakta Salatül Fatih Siğası’nda “veale alihi ve eshabihi” kısmında “ashabihi” kelimesi geçmiyor. Bunun da mealinde ufak bir değişiklik oluyor diyebiliriz. Fakat okurken “ashabihi” kelimesini de okumak daha faziletlidir. Son olarak dilerseniz bu duanın resmini telefonunuza yükleyin. Günde en azından 1 kere dahi okusanız inşallah çok sevaba girersiniz. 3 kere okumak da çok faziletlidir. Şimdiden Allah (c.c.) kabul eylesin, amin…

Dua ve Görsel kaynak : Cübbeli Ahmet Hoca

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir