Samsung Telefonlarda Numara Engelleme ve Engeli Kaldırma

Samsung marka android işletim sistemli cep telefonlarında istemediğiniz kişilerin numaralarını çok kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz. Engelleme işleminin birçok türü vardır. İstemediğiniz, sizi rahatsız eden kişilerin numaralarını engellediğinizde karşı taraf sizi aradığında sürekli telefon meşgul çalmamaktadır. Fakat siz numarayı ne kadar engellerseniz engelleyin, engellediğiniz kişi sizi aradığında size cevapsız çağrı olarak düşmektedir. Maalesef bu cevapsız arama gelme işlemi kaldıramıyorsunuz. Engelleme işlemini, telefonunuzda kayıtlı olmayan numaraları, sadece telefonunuzda kayıtlı numaraları ya da seçtiğiniz numaraları engelleyebilirsiniz. Bu seçenekleri siz çoğaltabilirsiniz.

Arama Kaydında Bulunan Numaraları Engelleme ve Engeli Kaldırma

Arama kaydında bulunan numaraları engellemek için, engellemek istediğiniz numaranın sizi araması ya da sizin onu aramanız gerekmektedir. Daha doğrusu arama kaydı ekranında engelleyeceğiniz telefon numarası gözükmesi gerekmektedir.

Numara gözüküyorsa ilk olarak yapmanız gereken parmağınızla numaranın üzerine gelerek basılı tutun. Açılan ekranda “Reddedilen Listesine Ekle” yazısı olacaktır ona tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra “Reddetme listesini arama ayarlarından yönetin” yazısı karşınızda gelecektir. “Tamam” butonuna tıklıyoruz. Artık istediğimiz numarayı engellemiş olduk. Bu yöntemi kullanarak istediğiniz tüm numaraları engelleyebilirsiniz.

Aynı şekilde bu listeye girerek engellediğiniz numaraları engelden kaldırabilirsiniz.

Gizli Numaralar Samsung Telefonda Nasıl Engellenir ve Engel Nasıl Açılır?

Gizli numaraların aramasından şikayetçi misiniz? Yazımın devamını okuyarak gizli numaraları nasıl engelleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

Gizli numaralar bazı zamanlarda o kadar çok moralimizi bozmaktadır ki, bu moral bozukluğunun önüne geçmek için gizli numaraları engellemeliyiz. Gizli numarayı engellemek için ilk olarak “Menü” butonuna basıyoruz. Açılan menü sayfasında ayarlar uygulamasına tıklıyoruz. Ayarları açtıktan sonra “Arama” butonu göreceksiniz. (Önünde telefon simgesi vardır) Ona tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra açılan sayfada engellemeler ile ilgili birçok seçenek bulunmaktadır. Bu sayfada “Arama Reddetme” yazısına tıklıyoruz. Açılan sayfada “Otomatik reddedilecekler listesi” ‘ne tıklıyoruz. Buradan da gizli numara önünde tik yoksa oraya tik atıyoruz ve gizli numaraları engellemiş oluyoruz.

Aynı yöntemi kullanarak engellemiş olduğumuz numaraları da burada görebilmekteyiz. Engellediğimiz numaranın önündeki tiki kaldırarak numaranın engelini kaldırabiliriz. Engeli kaldırdıktan sonra numara size ulaşabilecektir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir