Semrush Anahtar Kelime (Keywords) Ekleme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Semrush’da anahtar kelime yani keywords ekleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Semrush en iyi SEO araçlarından birisi olarak gösteriliyor. Ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur. Ücretsiz sürümde maksimum 10 anahtar kelime takibi yapılabiliyor. Ücretli sürümde ise bu sayı 1500 ‘lere kadar çıkabiliyor. Bu yazıda hem ücretli hem de ücretsiz sürüm için anahtar kelime nereden eklenir onu göstereceğiz.

NOT : Anlatıma geçmeden önce semrush.com üzerinden project yani herhangi bir siteniz için proje oluşturmanız gerekiyor. Çünkü anahtar kelimeyi bu proje üzerinden ekliyoruz.

Semrush Anahtar Kelime – Keywords Ekleme (Ücretsiz Sürüm)

1-) Öncelikle semrush.com sitesini açıyoruz. Ardından sol panelden “Position Tracking” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından bu sayfada hangi sitenizi proje olarak eklediyseniz o çıkacaktır. O sitenizin üzerine tıklayın.

3-) Sonrasında açılan sayfada üst menülerden “Overview” kısmına giriyoruz.

4-) Akabinde alt kısımda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Add keywords” butonu çıkacak. Oraya tıklıyoruz.

5-) Son olarak buraya ise istediğimiz şekilde anahtar kelime, keywords eklemesi yapabiliyoruz. Dilerseniz anahtar kelimeleri alt alta da ekleyebilirsiniz. Keywordsleri yazdıktan sonra “Add keywords” butonuna basıyoruz. Böylelikle anahtar kelimeleri eklemiş oluyoruz.

6-) Semrush’ın ücretsiz kullanımında anahtar kelime buradan eklenip çıkartılabiliyor. Aslında ücretli sürümde de aynı yerden ekleme yapılıyor ama yine de onu farklı başlık altında anlatalım.

Semrush Anahtar Kelime – Keywords Ekleme (Ücretli Sürüm)

1-) Semrush premium hesaplarda anahtar kelime eklemek için ise sol taraftan “Project” kısmına giriyoruz ve buradan hangi sitemiz için keywords ekleyeceksek o siteye tıklıyoruz.

2-) Sonrasında buradan üst tarafta yer alan “Position Tracking” kısmının üzerine tıklıyoruz.

3-) Position trackink bölümünde üst menülerden “Overview” butonuna tıklıyoruz.

4-) Ardından anahtar kelimelerin üstünde “Add keywords” butonu çıkacak. İşte anahtar kelime eklemek için buraya tıklamamız gerekiyor.

5-) Sonrasında açılan bu küçük alana anahtar kelime eklemesi yapabiliyoruz. Dilerseniz keywordsleri alt alta da ekleyebilirsiniz. Ekleme yaptıktan sonra aşağıdaki mavi renkli “Add keywords” butonuna basmamız gerekiyor.

6-) Böylelikle semrush üzerinden anahtar kelime ekleme yapabiliyoruz.

Semrush keywords ekleme bu şekilde yapılmaktadır. Umarız yararlı olur. Herkese iyi seolar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir