Silinebilir Kağıt İcat Edildi

2014 yılında çıkan bu icadı şimdi de olsa paylaşmak istedim.Gerçekten büyük bir gelişme.

Xerox’un yakın geçmişte duyurusunu yaptığı silinebilir kağıt icadı, ABD’de kamuoyuna tanıtıldı. Xerox’tan yapılan açıklamaya göre, duyurulduğu ilk günden itibaren ilgi çeken ve TIME dergisi tarafından 2007 yılının en iyi buluşları arasında gösterilen silinebilir kağıt buluşunun, şirketin Kanada’daki AR-GE Merkezi ve Palo Alto’daki PARC AR-GE Merkezinin ortak çalışmasının bir sonucu olarak ortaya çıkarıldı.

silinebilir kağıt

Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Gelecekteki kağıt tüketim anlayışını değiştirebileceği gözüyle bakılan bu teknoloji geçici olarak var olacak görüntüler yaratmanın yöntemlerini ararken bulundu. Çalışmalar devam ederken , belli miktar dalga boylarında ışık alan parçaların renk değiştirdikleri ve belli bir süre sonra kendiliğinden ortadan kayboldukları an oldu. İnsanoğlu bu noktadan hareket ederek, şu an için kendisini 16–24 saat arasında silen, defalarca tekrar kullanılabilen silinebilir kağıt buluşu ile tanışmış oldu.

Silinebilir kağıt defalarca kullanılabilen bir buluştur tek kullanışta bitmeyen eskimeyen bir buluş olarak ortaya çıkmıştır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir