Silinen Youtube Kanalının Tüm Videoları Nasıl ve Nereden İndirilir?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere silinen Youtube kanalındaki tüm videolar nasıl ve nereden indirilir onu anlatacağız.

Youtube kanalınız silindikten sonra veya kapandıktan sonra tüm videolarınızı indirebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, Google’ın böyle bir özelliği mevcut. Sadece Youtube değil diğer tüm Google servislerinin geçmiş verilerini komple bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Üstelik çok basit ve kolay. Ayrıca sadece kapanan kanal için değil mesela yanlışlıkla 1-2 video sildiniz diyelim. Bunu da bu anlatacağımız yöntemle bilgisayarınıza geri yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca diyelim ki kanalınız silindi bu anlatacağımız yöntemle tüm videolarını bilgisayarınıza indirebilir ve daha sonradan sıfırdan bir kanal açarak hepsini geri yükleyebilirsiniz. Şimdi maddeler halinde Youtube kanalında silinen videoların hepsini nasıl tekrar indirebiliriz onu anlatalım.

Silinen Youtube Kanalının  Videoları Nasıl İndirilir?

1-) Öncelikle arkadaşlar Youtube tüm videoları indirmek için “takeout.google.comburadaki siteye giriyoruz. Burası tamamen Google’a ait bir servistir. Buradan Google’da bulunan tüm verilerinizi indirebiliyorsunuz. Sayfayı açtıktan sonra dahil edilecek verileri seçin.

2-) En alt tarafta “Youtube ve Youtube Music” seçeneği var. Dilerseniz sadece bunu işaretleyin ve diğer hepsini kaldırın. Akabinde “Sonraki adım” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında burada indirme seçeneklerini ayarlayın. Dilerseniz indirme linkini Google sizin gmail adresinize yollasın. Böyle daha iyi olabiliyor.

4-) Dosya türünü vb. ayarları seçtikten sonra sağ alttaki “Dışa aktarma oluştur” butonuna basıyoruz.

5- ) Böylelikle Youtube’da silinmiş videolarınızı, kanal silinse dahi tüm geçmiş videolarınızı vb. Youtube’da yer alan gelmiş geçmiş tüm verilerinizi indirebilirsiniz. Burada sadece video değil videoların açıklama kısımlarını da yedek halinde Google sizlere gönderiyor.

Bu şekilde silinmiş kanalın tüm videolarını mailinize indirme linki olarak gönderebilirsiniz. Ardından mailden tamamen hepsini indirebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir