Silkroad Attack Rate Ne İşe Yarar? Saldırı Hızını mı Hasarı mı Arttırır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere Silkroad Online’da attack rate özelliği ne işe yaramaktadır kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Silkroad’da silahlarda bulunan özelliklerden birisi de Attack Rate özelliğidir. Çoğu kişi tarafından “Attack Rate” ne işe yarıyor bilinmiyor veya yanlış biliniyor. Bu yüzden sizlere bu konuyu açmak istedik. Öncelikle Attack Rate weaponlarda otomatik bulunan bir özelliktir ve Discipline stonesi ile silahlara bluea da basılabiliyor. Şimdi sizlere attack rate özelliği ne işe yaramaktadır çardaki hangi özelliği arttırır hakkında bilgi verelim.

Sro Attack Rate Ne İşe Yarar? Çarda Neyi Arttırır?

Silkroad Online’da “Attack Rate” özelliği saldırı hızını değil saldırı gücünü yani hasarı arttırmaktadır. Evet arkadaşlar genelde Attack rate özelliğinin saldırı hızını artırdığı bilinir. Çünkü Google translate’de “Attack Rate” ‘in Türkçe çevirisi “Saldırı hızı” olarak yazıyor. Haliyle herkes bu özelliğin artması çarın daha seri vuruş yapmasına olanak sağlıyor şeklinde biliyor. Fakat bu tamamen yanlıştır arkadaşlar. Çünkü bizzat denedik ve saldırı hızının artmadığını gördük. Attack rate özelliği silahın vuruş aralığında en yüksek oranda vuruş yapmasını yani hasar çıkartmasını sağlıyor.

Attack rate aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi weaponlarda orta kısımlarda yazıyor. Bu oran ne kadar yüksekse çarın hasarı o oranda artıyor. Yani daha doğrusu mesela aşağıdaki bowun Phy. atk. pwr. aralığı 2305-2684 müş. İşte Attack rate’si ne kadar yüksek olursa bu çarın vuruşu 2684’e daha yakın olur, weaponun maksimum hasarını vurmasını sağlar. Yani Attack rate weaponda yazan hasar aralığında en yüksek hasarı vurmasını sağlar.

Bizzat sizin için denedik ve attack rate’nin saldırı hızı vermediğini kanıtlamış olduk. Şöyle ki aşağıda gördüğünüz gibi çarımızda Super scroll yani “attack rate %100 increase” özelliği veren scrollu kullandık. Haliyle çarımızın attack rate oranı %100 oranda artmış oldu. Fakat bunu kullandıktan sonra çarın saldırı hızında bir değişme olmadı. Yani skilleri aynı hızda aynı efektlerde vuruyordu herhangi bir değişme olmamıştı. Fakat hasarda az da olsa bir artış farkettik. Özellikle bow çarda deneme yaptığımızdan crit gelen hasarlar da daha yüksek vurmaya başladı. Yani önce bu scrolu basmadan skill testi yaptık. Ardından scrolu kullanıp yaptık. Gerçekten de saldırı hızında bir değişme olmadı. Yani bazı sitelerde saldırı hızı artar şeklinde yazılmış. Fakat dediğimiz gibi arkadaşlar oyunda her karakterin kendine özel saldırı hızı skill efekti bulunmaktadır. Kaldı ki bu oran saldırı hızını arttırsa oyunda büyük dengesizlik olurdu. Fakat dediğimiz gibi arkadaşlar bizzat denedik ve attack rate özelliği çarın saldırı hızını değil vuruş aralığında yazan max. hasara yakınlaştırmayı arttırmaktadır. Kısacası bu özellik dolaylı yoldan çarın daha çok vurmasını sağlıyor.

Dediğimiz gibi arkadaşlar silahlara gelen attack rate özelliği saldırı hızı değildir. Bu özellik silahta yazan hasar aralığında en yüksek hasarları vurmayı sağlar. Yani diyelim ki weaponunuzun mag atağı 2500-3000 arasında olsun. İşte sizin attack rate oranınız ne kadar yüksekse bu çarın hasarı 3000’e daha yakın olur. Attack rate 0 olursa çar 2500’e daha yakın hasar çıkartır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir