Silkroad Dil Değiştirme Nasıl Yapılır? Oyunu Türkçe veya İngilizce Yapmak

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online’da dil değiştirme nereden ve nasıl yapılır kısaca onu anlatacağız.

Silkroad ilk başlarda sadece İngilizce dilinde oynanıyordu. Fakat sonraki yıllarda yapılan güncellemeyle birlikte oyuna İngilizce’nin dışında 4 farklı dil seçeneği geldi. Oyunda İngilizce’nin dışında Türkçe, Arapça, İspanyolca ve Almanca dil seçenekleri bulunmaktadır. Şimdi sizlere Sro’da dil seçeneği ayarlarına nasıl girilir, dil değiştirme nereden yapılır, oyunu Türkçe nasıl yapabiliriz onu anlatalım.

SRO Dil Seçenekleri Nerede Bulunur? Oyun Türkçe Nasıl Yapılır?

1-) Silkroad Online’da oyunun dilini değiştirmek için ilk önce oyunu normal clientten başlatıyoruz. Yani botla vs. açmıyoruz normal client ile başlatıyoruz. Ardından aşağıdaki gibi Start butonunun hemen üstünde “Language Select” butonu çıkacak, oraya basıyoruz.

2-) “Language Select” dedikten sonra aşağıda gördüğünüz gibi 5 farklı dil seçeneği çıkacaktır. Buradan oyunu hangi dilde oynamak isterseniz onu seçin. Örneğin oyunu Türkçe yapmak istiyorsanız “Türkçe” kısmını işaretlemeniz gerekiyor. Ardından “OK” butonuna tıklıyoruz.

3-) Sonrasında “Start” diyerek oyuna girdiğimizde oyunun istediğiniz dilde veya Türkçe’yi işaretlediyseniz Türkçe olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde dil değişikliği yapabilirsiniz. Bu dil seçenekleri ile oyunu %99 oranında o dilde oynayabilirsiniz. Örneğin oyunu Türkçe yaptınız diyelim. Oyunda itemlerin isimleri hariç hemen hemen her yazı Türkçe oluyor. Yani sadece itemlerin ismi değişmiyor. Bunun dışında her yer Türkçe oluyor diyebiliriz. Yani stalldaki yazılar, oyunun sağ aşağısında yazan yazılar, itemlerin özelliklerinde yazan yazılar, skill yazıları vb. hemen hemen tüm yazılar Türkçe’ye çevrilmiş oluyor.

Bu şekilde Silkroad’ı istediğiniz dilde oynayabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir