Silkroad Guild (Kale) Savaşı Ne Zaman, Hangi Gün, Saat Kaçta Başlar, Kaçta Biter?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad’da kale savaşı ne zaman, hangi gün oluyor onu anlatacağız. Kale savaşlarının başlama saatini ve bitiş saatini paylaşacağız. Şimdiden iyi oyunlar dileriz.

SRO’daki en önemli savaşlardan birisi de Kale savaşları yani Guild savaşlarıdır. Guild üyeleri her hafta Hotan, Jangan ve Bandit kaleleri için birbirleriyle savaşırlar. Savaşı kazanan Guild o hafta kalenin sahibi olmaktadır. Oyuna yeni başlayanlar kale savaşları ne zaman, hangi gün yapılır merak ediyor. Sizler için kale savaşları saat kaçta ve hangi gün yapılmaktadır onu kısaca paylaşacağız.

SRO Kale Savaşları Hangi Gün ve Saat Kaçta Yapılıyor?

  • Kale savaşı günü ==> (Genellikle) Cumartesi (iSro’da Cumartesi günleri) (PVP serverlarda Pazar günleri olabiliyor)
  • Kale savaşı başlangıç saati ==> (Genellikle) 20:00 (iSro’da akşam 8’de başlar) (bazı PVP serverlarda akşam 9’da başlar)
  • Kale savaşı bitiş saati ==> (Genellikle) 21:30 (iSro’da akşam 9 buçukta biter) (bazı pvp serverlarda akşam 10’da biter)

iSro’da Kale Savaşı Tarihleri:

iSro’da (International Silkroad) guild savaşları her hafta Cumartesi günleri yapılmaktadır. Guild savaşları Cumartesi günü akşam saat 20:00 ‘da başlar ve 21:30’a kadar devam eder. iSro’da kale savaşları genellikle 1.5 saat sürmektedir. Yani savaşlar 8 ‘de başlayıp 9:30 ‘da bitmektedir. Fakat aşağıda yazdıklarımız iSro’ya göre değil diğer pvp serverlar veya TR Sro’ya göre yazılmıştır. Normalde iSro’da oynuyorsanız klan savaşları Cumartesi günü akşam 8’de başlamaktadır ve 1:30 saat sürmektedir.

PVP Serverlarda ve Diğer SW’lerde Guild Savaşı Tarihleri:

Bazı pvp serverlarda ve bazı iSro hariç diğer serverlarda Silkroad Online oyununda kale savaşları her hafta Pazar günleri yapılmaktadır. Kale savaşları yani Guild savaşları Pazar günleri saat 21:00 ‘da başlıyor ve 22:00 ‘da sona eriyor. Oyundaki Hotan, Jangan ve Bandit kaleleri için Guild-Union savaşları her hafta Pazar günü akşam saat 21:00 ‘da yani 9’da başlamaktadır. Bazı PVP serverlarda Kale savaşı genellikle 1 saat sürmektedir yani saat 10’da 22:00’da bitiyor.

Fakat bazı serverlara göre ve bazı özel zamanlarda bu saatler değişebiliyor. Örneğin bu yıl Gamegami sunucularında Ramazan ayı boyunca Guild Kale savaşları saat 21:30’da başladı ve 23:00’da bitti. Dediğimiz gibi saatler değişebiliyor fakat genellikle saat 21:00’da başlıyor. Bildiğimiz kadarıyla savaşlar 1 saat sürmektedir. Lakin bazen uzatılabiliyor. Eskiden iSro’da kale savaşları Cuma günleri yapılıyordu fakat sonradan değişiklik oldu ve TR Gamegami sunucularında kale savaşları şuanda Pazar günleri yapılıyor. Birçok PVP serverda da aynı şekilde Pazar günleri yapılmaktadır. Fakat eski kaynaklara baktığımıza göre bazı yerlerde kale savaşları Perşembe bazılarında Cuma yazıyor. Bazılarında ise Cumartesi yazmaktadır. Dediğimiz gibi güncel SRO sunucularında genellikle Pazar günü oluyor.

Guild’de yer alan oyuncular Hotan kalesi, Jangan kalesi ve Bandit kalesi olmak üzere 3 farklı kale için savaşabilirler. Savaşlar Pazar günü akşam saat 9’da başlamaktadır. Pazar günü olduğu kesin fakat akşam bazen 21:30 da başladığı da olabiliyor. Tamamen o günkü duruma göre GM tarafından saat değiştirilebilir.

Kısacası dediğimiz gibi Silkroad’da kale savaşları genellikle (sunucudan sunucuya değişebilir bu durum) Pazar günü akşam saat 21:00’da başlamaktadır. Kale savaşları 1 saat sürer. Savaşlar 22:00’da sona erer.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir