Silkroad mBot Açılmıyor Sorunu Çözümü (Kesin Çözüm)

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad oyununda kullandığımız mbot’ların açılmama sorununun çözümünü anlatacağız.

Silkroad Online oyunu oynarken genelde pvp serverlar için mbot kullanırız. Fakat mbot kullanırken bazı zamanlar bot açılmaz. Ya bota girer client açılmaz ya da bot ekranı açılmaz. Bu işlemler durduk yere de olabiliyor. Yani dün diyelim ki botunuz çalışıyordu fakat bugün girmeye çalışıyorsunuz girmiyor böyle de olabilir. Botun açılmama sebebi arkadaşlar büyük ihtimalle uyumluluk problemi yüzündendir. Tabii ki birde yönetici olarak çalıştırma sorunundan da olabilir.

Her neyse şimdi lafı uzatmadan sizlere Silkroad mbot’un açılmama sorununun çözümünü resimler eşliğinde maddeler halinde paylaşalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar mbot’un bulunduğu dosyada “mBot_vSRO110.exe” uygulamasına sağ tıklıyoruz ve “Özellikler” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından açılan yerde üst kısımdan uyumluluk bölümüne giriyoruz. Oradan da uyumluluk modunuWindows XP (Service Pack 3)” olanı seçiyoruz. Sonrasında ise aşağıdan “Bu programı yönetici olarak çalıştır” kısmına tik işareti koyuyoruz. Ardından “Uygula” ve “Tamam” tuşlarına basıyoruz.

3-) Şimdi en önemli kısım bitti arkadaşlar. Son olarak da bot dosyamızda yer alan “JollymBotCrack.exe” uygulamasını yine sağ tıklayıp bu sefer direkt olarak “Yönetici olarak çalıştır” butonuna tıklıyoruz ve botumuzu sorunsuz şekilde çalıştırmış oluyoruz.

4-) Biz burada örnek olarak bsilkroad’ın mbot’unu gösterdik sizlere. Sizler diğer pvp sro botlarında da aynı işlemleri yaparak mbotun açılmama sorununu bu şekilde çözebilirsiniz. Bizler bizzat bu şekilde denedik ve hatasız botu çalıştırmış olduk.

Ek olarak bu işlemleri yaptıktan sonra mbot açılmıyorsa bunun 2 çözümü daha vardır diyebiliriz.

Alternatif Çözüm 1 : Silkroad’a güncelleme gelmiştir bu yüzden mbot açılmıyordur.Bu yüzden ilk önce normal silkroad.exe’den oyuna girip güncellemeyi tamamlayın.Ardından mbotu açmaya çalışın.

Alternatif Çözüm 2 : Diğer sebep ise oyunda bazen bot dosyaları çakışma yüzünden hata alabiliyor.Bu yüzden bot dosyasını yeni oluşturmanız lazım.Yani yeniden netten rar halinde indirip yeniden dosya haline çevirmeniz gerekiyor.Eğer öncekilerin hiç biri olmazsa bu şekilde büyük ihtimalle açılır diye düşünüyoruz.

Şimdilik bu kadar.Hemen hemen tüm çözümleri yazdık.Fakat bunların da hiçbirisi olmuyorsa destek bölümünden GM’ye veya admine yazmanızda fayda vardır.Umarız yararlı olur.Herkese iyi oyunlar iyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir