Silkroad Medusa Nerede Çıkıyor, Nasıl Gidilir? Haritadaki Yeri Neresi?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online oyununda Medusa nerede çıkar, Medusa’ya nasıl gidilir onu anlatacağız.

Oyunsa sonradan yapılan güncellemeyle eklenen uniqlerin başında Medusa geliyor. Medusa’yı kesmek gerçekten zor olsa da güzel ödüller verebiliyor. Mesela Sro pvp serverlarda görevlerin çoğunda Medusa kesme görevi yer alabiliyor. Örneğin Revo Sro’da 2 Medusa kesenlere 100 silk ödül veriliyordu. Diğer pvp serverlarda da bu tarz ödüller ve etkinlikler olabilir. Gerçek İSRO’da ise aynı şekilde Medusa’nın görevi var. Görevi olmasa bile içerisinden güzel itemler çıkabiliyor. Bu yüzden Silkroad’da Medusa nerede çıkar, içerisinden ne düşer merak ediliyor. Şimdi sizlere Medusa nerede çıkar, haritada nerdedir onu maddeler halinde gösterelim. Ayrıca şunu söylemeden geçmeyelim Medusa’yı pt li şekilde (8’li pt en iyisi) kesmenizi öneririz. Çünkü tek başına kesilmesi çok zor ve aşırı zaman alır.

Silkroad Online Medusa’ya Nasıl Gidilir? Medusa Nerede Çıkar?

1-) Öncelikle arkadaşlar Medusa Jangan’daki Tomb of Qin-Shi Emperor lv 6 bölgesinde çıkmaktadır. (Medusa’nın oyundaki gerçek ismi “BeakYung The White Viper” olarak geçiyor.) Yani Jangan cavedeki en üst level yerde çıkıyor. Buraya ulaşmak Reverse scroll ile bir nebze kolay olsa da reversesiz gitmek gerçekten çok zordur. Reverse kullanmadan gitmeyi yazımızın sonunda anlatacağız. Şimdilik Reverse return scroll ile nasıl gidilir onu gösterelim. İlk olarak reverse ile “Tomb of Qin-Shi Empreror lv.4” bölgesine ışınlanıyoruz.

2-) B4’e ışınlanmış olduk. Ardından aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi karşımıza yılan kafası şeklinde bir geçit açılacak. Burası haritada tam B4’ün ortasında yer alıyor. Bu yılan şeklindeki geçite tıklıyoruz.

3-) Oyunda bildiğiniz gibi Medusa’nın saatleri var. İşte eğer Medusa çıktıysa yani oyunda sağ aşağıda Medusa belirdi şeklinde uyarı geçtiyse buradaki geçitte 2 seçenek çıkacak. Üsttekine tıkladığınızda B5 bölgesine ışınlanırsınız. Kısacası B4’ün ortasına gelerek Medusa çıktığında genelde gece saat tam 12’de çıkıyor. (Fakat isro ve bazı serverlarda medusa çıkış saatleri değişebiliyor. Bazı kaynaklarda gece 03:00’da çıkar diyor bazıları 05:00 diyor. Ama bazı pvp serverlarda gece tam 12’de çıktığı bilinmektedir.) Medusa çıktıktan sonra buradaki ışınlanma geçidi açılacak ve B5’e buradan ışınlanabileceğiz. Bizde Medusa çıkmadığı için ışınlanma da gelmedi.

4-) B4 bölgesinden B5’e ışınlandıktan sonra bu bölgede kuzey, güney, doğu ve batı bölgelerinde çıkacak şekilde toplam 4 unique çıkacaktır. İşte 4 farklı koldan oyuncular bu uniqleri kesmeye gitmeliler. Çünkü bunları kesmeden Medusa’nın bulunduğu B6 bölgesine ışınlanamıyoruz. 4 farklı koldan uniq kesildikten sonra aşağıdaki haritada gördüğünüz yerde “Flame Sprite Passage” yazan kısmının Flame yazan tarafında 5. bir uniq belirecektir. İşte o 5. uniqi de kesince bu sefer ışınlanma aktif olacak. Kısacası B5 bölgesinde 5 uniqi birden kestikten sonra “Flame” yazısının biraz üst tarafında yeni bir ışınlanma gate açılacak. Buradan B6’ya ışınlanacağız.

5-) B5’deki toplam 5 uniqi kestikten sonra ve B6’ya ışınlandıktan sonra burada ışınlandığımız bölgede yine 4 farklı uniq çıkacaktır. Bunlar nispeten biraz daha kolay kesiliyor. Ayrıca 8-10 çeşit toplu slot da çıkabilir. Diyelim ki 4 farklı uniq çıktı. Tekrardan bunları kesiyoruz. Sonrasında aşağıdaki haritada gördüğünüz gibi orta alana doğru ilerliyoruz ve Medusa’nın olduğu odaya gidiyoruz. Medusa’nın odası B6 bölgesinin kuzey tarafında kalıyor. İşte buraya gittiğimizde Medusa bizi karşılayacak. Burada Medusa’yı kesebiliriz.

6-) Böylelikle Medusa’nın olduğu yere gidebiliyoruz. Kısaca baştan anlatalım arkadaşlar. Reverse kullanarak ilk önce B4’e ışınlanıyoruz. Ardından oradan B5’e ışınlanma yeri karşımıza çıkacak direkt basarak ışınlanıyoruz. B5’de toplamda kuzeyde, güneyde, doğuda ve batıda olmak üzere 4 uniq olacak. Bunları kesiyoruz. Burada tabii ki pt li şekilde kesmenizi tavsiye ederiz. Tek bir kişinin dördünü birden kesmesi çok çok uzun sürer. Bu yüzden pt kurup Medusa’ya öyle gidin. B5’deki 4 uniqi kestikten sonra B5’in orta bölgesinde yeni bir uniq çıkacak. Bu 5. uniqi de kesince böylelikle B6’ya ışınlanma aktif olacaktır. Ardından B6’ya ışınlanıyoruz. Burada da 4 basit uniq keseceğiz. Sonrasında ise direkt Medusa’nın bulunduğu odaya ışınlanabiliriz. Bu şekilde Medusa’yı kesebilirsiniz. Ek olarak belirtelim, Medusa’nın bazı vuruşları 1 dakikalık stun atıyor, yani taşa çeviriyor. Bu yüzden bu vuruşlardan kaçınmak lazımdır. Stun atmadan önce görsel efekt çıkacaktır. Efektten 5-10 saniye sonra stun atılır bu efekti gördüğünüzde o bölgeden direkt çıkmanız gerekiyor.

Şimdi Reverse kullanmadan B4 bölgesine nasıl gidebiliriz onu anlatalım:

Öncelikle Jangan bölgesinden cave B1’e giriyoruz. Akabinde Military Camp 1’den düz gidip 2’ye giriyoruz. Sonra 2’den sağ taraftan 9’uncu bölgeye geçiyoruz. Sonra 9’dan yine sağ tarafta 10. bölmeye geçiyoruz. Sonra sol taraftan 11. bölgeye geçiyoruz. 11’de soldaki ışınlanmadan 12. ye geçiyoruz. 12. bölgeden düz ilerleyip 13. bölgeye ışınlanıyoruz. 13’te ilerleyince 2 tane ışınlanma yeri çıkacak, buradan sağdakine giriyoruz. Akabinde 14-15-16 dan geçerek B3’e ışınlanmış olacağız. B3’e girdiğimizde kuzey tarafına doğru gideceğiz. Ardından ilerleyince sağ taraftaki bölmeye gireceğiz. Ardından sürekli ilerleyip hep sağ taraftaki odalara girmeye çalışıyoruz. En sonunda B4’e ulaşmış olacağız. B4’e gelinde haritanın orta bölgesine gelmemiz gerekiyor. Haritadan yolu takip ederek orta bölmeye gelebilirsiniz. Oradan da zaten B5’e ışınlanmış olacağız. Devamını da yukarıda anlatmıştık.

Bu şekilde reverse kullanmadan da gidebilirsiniz. Ama gerçekten reversesiz zor olabiliyor. Bu yüzden 1 tane reverseyi feda ederek, kullanarak Medusa’ya daha hızlı ve güvenli şekilde gidebilirsiniz.

Son olarak oyundaki Medusa’nın görüntüsü de sizlere paylaşalım:

Medusa 105 leveldir, ismi ise “BeakYung The White Viper” olarak geçmektedir.

Bu şekilde Medusa’ya gidebilir ve kesebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi eğlenceler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir