Silkroad ‘Mevcut IP’ye erişim sınırı olduğundan sunucuya bağlanılamamaktadır.’ Hatası Çözümü

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online oyununda verilen “Mevcut IP’ye erişim sınırı olduğundan sunucuya bağlanılamamaktadır.” hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Silkroad Online oyununda oyuncular bazı hatalar alabiliyor. Bu hatalardan birisi de oyuna girişte verilen “Mevcut IP’ye erişim sınırı olduğundan sunucuya bağlanılamamaktadır.” hatasıdır. Hatanın çözümü için birçok alternatif yol var. Öncelikle hatanın ekran görüntüsünü sizlere iletelim.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar bazen oyuna girince yukarıdaki gibi mevcut ip erişim hatası alırız. Sol aşağıda hata yazar. Bu hatadan sonra oyun DC verir ve çıkış yapmak zorunda kalırız. Peki bu hatanın çözümü için ne yapılması gerekiyor? Mevcut ip erişim sınırı hatası nasıl çözülür şimdi onu anlatalım.

SRO “Mevcut İP Erişim Sınırı” Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Öncelikle arkadaşlar “Mevcut IP’ye erişim sınırı olduğundan sunucuya bağlanılamamaktadır.” hatası oyundan ban yediğiniz anlamına gelmiyor. Yani bu hatayı aldığınızda korkmanıza gerek yok. Çözümü vardır diyebiliriz. Bu hata genellikle aynı ip adresinden birden fazla kişinin oyuna girmesinden dolayı veriliyor. Yani aynı ip den birden fazla çar açılmış demektir. Çoklu çar açımında oyun güvenlik açısından böyle bir hata verebiliyor ve size DC atıyor, oyuna girişinizi engelliyor. Yani kısacası bu hata bir başka oyuncunun aynı ip üzerinden giriş yapmasından kaynaklanmaktadır. Hatanın çözümü için 3 farklı yöntem vardır diyebiliriz. Şimdi sırasıyla anlatalım.

Hatanın Çözümü 1. Yöntem:

Öncelikle ilk çözüm için bilgisayarı kapatıp tekrar açın. Bazen PC kapatıp açma yaparak hatayı çözebiliyoruz. Fakat bu yöntem kesin olmayabilir. Eğer hata devam ederse 2. yönteme başvurun.

Hatanın Çözümü 2. Yöntem:

İkinci yöntem ise modemimizi resetlemek. Yani interneti kapatıp açmanız gerekiyor. Modemin fişini çekip 10-15 saniye bekleyin ve tekrardan takın. Lakin burada modemin fişini çekmemiz gerekiyor kablosunu değil. Buna dikkat edin. Modemi resetledikten sonra oyuna tekrar giriş yapın. Böylelikle hatanın çözüldüğünü göreceksiniz.

Modemimizi resetlememizin mantığı ise İP adresimizin değişmesidir. Oyunda ip adresli problem olduğundan dolayı modemi resetlersek internet ip adresimiz değişeceği için oyunda ip çakışması olmamış olacak ve oyuna giriş sağlanacaktır. Eğer modem resetlediğinizde ip adresi değişmiyorsa yani oyuna girişte tekrar ip erişim sınırı hatası veriyorsa o zaman 3. yönteme başvurun.

Hatanın Çözümü 3. Yöntem:

Bazı internet sağlayıcılarında modemi kapatıp açınca ip adresi değişmiyor. Bu bakımdan yetkilileri arayıp ip adresimizin değişmesini sağlamalıyız. Yani eğer modemi resetlediğinde yine sorun çözülmüyorsa internet servis sağlayıcımız kimse onun müşteri hizmetlerini arıyoruz. Müşteri yetkilisinden ip adresinizin değişmesini isteyin. Ardından oyuna giriş yaptığınızda hatanın çözüldüğünü göreceksiniz.

Hatanın Çözümü 4. Yöntem:

Eğer bu çözümlerden hiç biri işe yaramıyorsa o zaman oyun yetkililerine ticket yani mesaj gönderin. Yani hangi Silkroad Online serverında oynuyorsanız o serverın resmi sitesine girin ve destek ekibine mesaj iletin. Karşılaştığınız hatayı destek mesajı ile bildirin. Ardından sizlere yardımcı olurlar. Fakat büyük bir ihtimalle 2. yöntemde anlattığımı çözüm ile hatayı giderebilirsiniz.

Umarız yararlı olur. İyi oyunlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir