Silkroad Online A ve B Class Advanced Elixir (ADV) Nasıl Yapılır?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online oyununda yer alan A ve B class adv elixirler nasıl yapılır onu anlatacağız.

Advanced A ve B Class Elixir Nedir?

Arkadaşlar adv elixir Sro oyununa sonradan gelen yeni bir özelliktir. Bu elixirin 2 çeşidi bulunmaktadır. Bunlar A class ve B class‘dır (C class diye bir elixir yoktur). Yani a sınıfı ve b sınıfı. Bu iki elixir ile iteme artı bastığınızda %100 kesin olarak geçmektedir. Bunlardan A Class iteme ekstradan +1 basarken, B class ise +2 basmaktadır. Yani B class A’ya göre kesinlikle daha değerlidir bu yüzden de yapılışı zordur diyebiliriz. Örnek vermek gerekirse mesela +5 bir iteminiz var diyelim. Buna A class adv basarsanız item +6 olmuş olur. Eğer b class adv elixir basarsanız +7 olmuş olur. Ve kesinlikle basıyor.

Ayrıca birde şöyle bir fark var A ve B class adv elixirler de kendi aralarında ikiye ayrılıyor. Bunlar hem sos,som,sun itemleri yani sox itemler için hem de normal düz itemler içindir. Bunlardan eğer sos bir item kırdırırsanız soslara basmak için adv class elixir kazanırsınız. Ama düz bir item kırdırıp adv kazanırsanız bunu da düz itemlere basabilirsiniz. Ayrıca mesela 9 degree bir itemi kırdırırsanız size 10 degreelik bir adv elixir verir. Yani bir üstünü vermiş oluyor.

Şimdi maddeler halinde örnek vererek resimli şekilde adv elixir nasıl yapılır onu anlatalım.

Silkroad ADV A ve B Class Elixir Nasıl Yapılır?

NOT = Bazı güncellemeler ekledik. Öncelikle orayı okumanızı tavsiye ederiz. ADV elixir hakkında kesin deneyler yaptık. Sonuçlarını en aşağıdan sizlere paylaşacağız.

Öncelikle arkadaşlar adv a veya b class elixir yapmak için değerli iteme ihtiyacınız var. İtemin değerine göre a veya b class adv kazanabilirsiniz. Örneğin;

  • Adv A class (+1) elixir yapmak için ==> Seal of star (+0, +1, +2, +3, +4, +5, +6) veya Seol of moon (+0, +1, +2, +3, +4) iteme ihtiyaç vardır. Bu itemleri kırdırırsanız a class elixir kazanmış olursunuz.
  • Adv B class (+2) elixir yapmak için ==> Seal of star (Büyük ihtimalle +10 ve üzeri) veya Seal of moon (kesin +5 ve üzeri) veya Seal of sun (herhangi + olabilir) itemler gerekmektedir. Bu itemleri kırdırırsanız b class elixir kazanmış olursunuz. Fakat b class biraz zor çıkıyor. Bu yüzden bu itemlerin full blue‘li olmasına dikkat edin. (Güncelleme: İtemlerin full blue olmasına gerek yok!)

Şimdi bir iki örnekle detaylı anlatalım ve resimler eşliğinde anlatalım.

>>> Mesela 10 degree 90 levellik +0 Sos blade kırdırırsanız weaponlar için 11 degree A class adv elixir kazanırsınız.
>>> Mesela 10 degree 90 levellik +0 Sun sword kırdırırsanız ise bu sefer 11 degree B class adv elixir kazanmış olursunuz.
>>> Aynı şekilde 4 degree +0 Sos shield kırdırırsanız 5 degree’lik kalkanlar için A class adv elixir kazanırsınız.
>>> Veya 8 degree’lik +5 full blue moon kıyafet kırdırırsanız 9 degree protectorlar için B class adv elixir yapmış olursunuz.
>>> Yine aynı şekilde 11 degree nova item kırdırırsanız da a class elixir yaparsınız. Fakat nova +7 full blue kırdırırsanız b class çıkma olasılığı vardır.

Örnekler bu şekilde devam edebilir. Şimdi maddeler halinde resimli olarak nasıl adv elixir yapılır onu anlatalım.

1-) Öncelikle biz 9 degree 76 levellik sun glaive aldık. Bunu kırdırıp 10 degreelik B class adv elixir weapon yapacağız.

2-) İtemi kırdırmak için yaklaşık 300-400 tane “Destroyer Rondo” itemine ihtiyacımız olacak. Bunu yüzükçü npc’den ucuz fiyata satın alabilirsiniz.

3-) Şimdi itemi kırdırmaya geldik. Bunun için klavyeden “Y” harfine basınız. Ardından aşağıdaki gibi + basma ekranı karşımıza çıkacaktır. Burada üstten 2. sırada bulunan alana girin. Sonrasında kırdıracağınız itemi bu alana doğru sürükleyin. Ardından aşağıdaki “Dismantle” butonuna basınız.

4-) Sonrasında aşağıdaki gibi bir uyarı gelecek. Oradan da “Dismantle” butonuna basıyoruz.

5-) Böylelikle itemi kırdırmış oluyoruz. İtemden çıkanlar envanterimize gelmiş oluyor. Envanterimize bakıyoruz ve B class elixirimizi görmüş oluyoruz.

6-) Gördüğünüz gibi 9 degree bir sun itemi kırdırdık ve karşılığında B class +2 weaponlar için adv elixir kazanmış olduk. Böylelikle her türlü itemi kırdırabilir ve itemin kalitesine göre adv elixir oluşturabilirsiniz.

7-) Ek olarak hiç adv kazanmama olasılığı da mevcuttur. Eğer item sos som sun gibi sox itemlerse kesinlikle adv elixir oluşturabilirsiniz. Fakat sox olmayan itemlerden bazen adv çıkmayabiliyor. Çıkması için itemin full blue ve en az +5 +6 +7 civarı olması gerekmektedir.

NOT = Ayrıca eğer 10 degree item kırdırıp 11 degree adv elixir kazanırsanız bunları nova veya power itemlere basabilirsiniz. Bu arada 12 13 veya 14 degree itemler için advanced elixir maalesef oluşturulamıyor daha doğrusu adv elixir ile + basılamıyor.

Bu şekilde Sro’da kendi adv elixirinizi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz itemlere basabilir dilerseniz de yüksek fiyatlara pazarda satabilirsiniz. Özellikle Sox B class adv elixir çok değerlidir.

Umarız faydalı olur. İyi oyunlar iyi eğlenceler dileriz. Oyun hakkında sormak istediğiniz sorular varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

GÜNCELLEME:

Arkadaşlar yaptığımız denemelere göre moon +5 ve üzeri herhangi bir item kesinlikle B Class ADV veriyor. Üstelik itemin full blue olmasına gerek yok. Yani itemde 1-2 blue bile olsa her türlü moon +5 item kesinlikle B Class verir. Bunun yanı sıra Sun itemler zaten +sına bakılmaksızın kırdırılırsa kesinlikle B Class ADV verir. Bunun dışında deneme yapmadığımız tek Seal of Star itemler kalıyor. Onu da tahminimize göre SOS +10 ve üzeri itemleri kırdırırsak B Class alırız diye düşünüyorum. Zaten SOS normal kırdırılınca A class kesinlikle verir. Ama Sos itemden B class almak için büyük olasılıkla +10 ve üzeri item gereklidir. Çünkü şöyle düşünün oyundaki sos-som-sun eşitlikleri şu şekilde:

Seal of Sun = +15 iteme eşit.

Seal of Moon = +10 iteme eşit.

Seal of Star = +5 iteme eşit.

Haliyle mesela sun itemin +0 ını kırdırınca B class alabiliyoruz. Moon itemde ise en az moon +5 olması gerekiyor. Yani toplam +15 değerinde olmalı B class alabilmemiz için. Haliyle sos iteme gelirsek de SOS +10 olmalı ki toplam değeri +15 olsun. Ben deneme yapmadım ama sos +10 itemi kırdırınca B class verir diye düşünüyorum. Kesin denemediğim için sizlere yanıltıcı bilgi de vermek istemiyorum fakat büyük bir olasılıkla sos +10 b class verir gibime geliyor. Ama sun+0 ve moon+5 kesinlikle b class verir ondan eminim çünkü en az 10 15 kere denedim bunu. Üstelik bunlarda blue şartı da yok. Yani itemin full blue olmasına gerek yok. Yani itemde 1-2 blue bile olsa sun +0 ve moon +5 kesinlikle kırdırılırsa b class verir.

YORUMLAR

  1. Sos itemler +7 full blue olcak şekilde ayarlanırsa ADV B veriyor. Denendi.

    1. Teşekkürler hocam ben sos için hiç denemedim ama moon +5 kesin b class veriyor. Soslarda +10 üstü diye biliyordum ama siz denediyseniz doğrudur.

    2. 10dg sos bir itemi +5 yapıp adv +2 yapıştırınca veriyor mu peki?

      1. Hocam bizzat sos +7 kırdırmıştım a clas vermişti. Yani moon +5 kesin b class veriyor ama soslarda sanırım en az +10 olması lazım. Yine de bilmiyorum denemek gerekiyor. Ama bazıları sos +7 full bluea kırdırınca b clas verir diyordu. İnanın sos konusunda kesin bir bilgi yok. Ama tahminime göre sos +10 b clas verir +9 ve aşağısı vermez diye düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir