Silkroad Online Açılmıyor Hatası Çözümü 2

Daha önceden sizlere buradaki yazımızdan Silkroad oyununun açılmama hatası çözümünü anlatmıştık.Fakat oradaki çözümün her bilgisayarda etkili olmadığını düşündük.

Öncelikle aldığımız hatadan bahsedelim.Hatamız “Silkroad Online Launcher çalışmayı durdurdu.” vb. şeklinde bir hatadır.Sizde de Silkroad Online oyununu açtığınızda “Start” butonu gelmiyor ve bu şekilde hata veriyorsa çözümü için en iyi yerdesiniz demektir.

Bu hatanın çözümü sizin bilgisayarınızdaki güvenlikle alakalıdır.Büyük ihtimalle silkroad online.exe dosyasını admin izinli olarak(yani yönetici olarak) açamadığımız için bu hatayı alıyoruz.Bunun için ise sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır demek yeterli olmuyor.Bilgisayarın komut isteminden bir kod ile kolaylıkla bu sorunu kökten hallediyoruz.

Artık yeni bir çözüm bulduk ve bu çözüm büyük ihtimalle her bilgisayarda uygulanırsa oyun kesin çalışacaktır.Peki bu yeni çözüm nedir şimdi onu maddeler halinde detaylı bir şekilde anlatalım.

1-) Öncelikle Başlat menüsüne giriyoruz.Ardından cmd.exe‘yi açıyoruz.Fakat cmd.exe’yi açarken her ihtimale karşı sağ tıklayıp yönetici olarak açıyoruz.Yani sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından karşımıza komut istemi yani siyah ekranlı bir yer açılacak.Oraya “bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff” şeklinde yazıyoruz(tırnak işaretleri dahil değildir!).Boşluklara dikkat ederek yazıyoruz.

3-) Kodu yazdıktan sonra enter tuşuna basıyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.Ardından oyunu tekrar açıyoruz.

 

4-) İşlem bu kadardır.Ardından silkroad online oyununu tekrar çalıştırdığınızda oyunun açılmış olduğunu göreceksiniz.(Yukarıdaki resimdeki gibi “Start” butonunun geldiğini göreceksiniz.)

Umarız faydalı olmuştur.Bu işlemleri yapıp yine hata alıyorum diyorsanız lütfen yorum kısmına yazın.Elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız.Herkese iyi oyunlar iyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir