Silkroad Online Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Silkroad Online oyununda arkadaş ekleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Her online oyunda olduğu gibi Silkroad’da da arkadaş ekleme ve arkadaş listesi oluşturma mevcuttur. Hatta çevrimdışı olan başka bir kişiye mesaj atma bile mevcut. Peki Silkroad’da arkadaş ekleme nasıl yapılır şimdi resimler eşliğinde anlatıma geçelim.

1-) Öncelikle oyuna giriyoruz. Ardından klavyemizden “U” harfine basıyoruz. Sonrasında aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkıyor. Oradan da sol tarafta bulunan alt alta 2 butondan aşağıda gördüğünüz gibi alttakine basıyoruz.

2-) Ardından “Add friend” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi arkadaş ekleme alanı karşımıza çıkacak. Buradan arkadaş eklemek istediğiniz kişinin oyundaki nikini yazın. Ayrıca burada şöyle bir kolaylık var. Eğer arkadaş ekleyeceğiniz kişi yanınızdaysa mouse ile onun üstüne tıklayın. Ardından add friend butonuna bastığınızda niki otomatikman yazılmış olacaktır. Böylelikle kolay bir şekilde nik yazmakla uğraşmadan arkadaşlık isteği yollamış olursunuz. Ardından tabii ki karşı tarafın isteğinizi kabul etmesi gerekiyor. Karşı taraf kabul ettiğinde ikinizin de bu arkadaş listesinde isimleri gözükecektir.

Ayrıca bu listeden kişinin online olup olmadığını da görebiliyorsunuz. Birde maksimum 20 tane arkadaş ekleme hakkınız var.

4-) Son olarak oyunda mesaj yollama da mevcut. Şöyle ki konuşmak istediğiniz kişi eğer online değilse normalde pm atamıyorsunuz online olamadığı için. Haliyle onunla iletişime geçmek için mesaj yollayabilirsiniz. O kişi de çevrimiçi yani online olduğunda sizin mesajınızı alıp okuyacak ve duruma göre karşı cevap yollayacak. Kısaca oyunda açık olmayan kişilere mesaj göndermek için yine “U” harfine basıyoruz. Ardından yine soldaki alt butona basıyoruz ve oradan da üst menülerden en sağdaki kısma giriyoruz. Sonrasında “Send msg” butonuna basarak mesaj göndermek istediğimiz kişinin nikini ve mesajımızı yazıyoruz ardından gönderiyoruz.

Yazımızın sonuna geldik. Bu yazıda silkroad arkadaş ekleme ve mesaj yollama nasıl yapılır onu anlattık. Umarız yararlı olur. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir