Silkroad Online Çar Neden Sürekli DC Yiyor? Oyun Kaç Dakikada Bir DC Veriyor?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online oyununda çar neden sürekli dc alıyor, oyundaki şarj sistemi kısaca nasıl işliyor hakkında bilgi vereceğiz.

Silkroad Online’da özellikle son yıllarda birçok oyuncu hiç bir neden yokken aniden DC almaya başlamıştı. Yani internette bir sıkıntı olmasa bile oyundan DC yeniliyor. Bunun sebebi ise tamamen oyun diyebiliriz. Yani siz hiçbir sebep yokken birden DC alıyorsanız internetinizle veya bilgisayarla ilgili bir problem yoktur. Bu durum oyunun şarj sistemiyle alakalı. Aslında oyun sizden premium almanızı istiyor. Bu nedenle de sürekli DC veriyor ki premiuma bağlı kalın. Yani eğer DC yemek istemiyorsanız premium plus veya Vip üyelik almanız gerekmektedir. Neyse bunu tekrar anlatacağız. Şimdi baştan kısaca anlatalım.

Bildiğiniz gibi oyuna yeni gelen yeniliklerden birisi de şarj sistemidir. Oyuna girdiğinizde sol tarafta aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir bar bulunur. İşte bu çubuktaki süre dolunca oyun size DC verir. Yani bu durum otomatiktir.

Yukarıda gördüğünüz gibi “Shard fatigue” oyundaki şarj sisteminin adıdır diyebiliriz. Bildiğimiz kadarıyla buradaki çubuk süresi dolunca oyun otomatikman size DC verir. Tabii ki eğer hesabınız premiumlu değilse. Yani eğer VIP Buff veya silver üstü buff’a sahip değilseniz oyuna tekte giremezsiniz ve sürekli DC yersiniz diyebiliriz. Oyundan sürekli DC yememek için ve şarj sisteminden etkilenmemek için premium vip almanız gerekiyor. En düşük vip ise 300 silk harcadığınızda hesabınıza otomatikman tanımlanıyor. Yani eğer oyuna tekte girmek ve hiç DC almamak isterseniz Vip üyeliğe geçmeniz gerekmektedir. Kısacası oyuna para yatırmanız gerekiyor. Maalesef Silkroad bu yüzden çok oyuncu kaybetti. Yani neden böyle yapılıyor onu da anlamış değiliz fakat Sro yöneticileri bu şekilde para kazanacağını düşünüyor. Halbuki eski sistem olsa daha çok player olurdu ve oyun her türlü çok kişi tarafından oynanırdı. Bu da hem oyuncuların hem de yönetimin işine gelirdi. Fakat yapacak bir şey yok.

Kısacası oyundaki şarj süreniz dolunca hesabınız otomatikman DC yemiş olur. Ardından oyuna tekrar giriş için sıra beklemeniz gerekir. Fakat bildiğimiz kadarıyla bu sistem vip üyelerde geçerli değil. Yani şarj sisteminden etkilenmek istemiyorsanız ve oyuna tekte girmek istiyorsanız vip üyelik almanız gerekiyor.

Son olarak oyundaki DC yeme süresi 220 dakika diye biliyoruz. Bazı kaynaklarda 180 dakika yani 3 saatte bir oyun DC verir yazıyor. Bazı yerlerde 220 dakika yani 3 saat 40 dakikada bir oyun DC verir yazıyor. Hangisi doğru tam bilmiyoruz fakat bazı oyuncuların 5-10 dakikada bir DC aldıkları da oluyor. Bu durum oyundaki kişi sayısından olabilir. Şöyle ki oyunun kapasitesi dolunca premium hesaplara öncelik tanınıyor. Haliyle eğer siz premiumlu değilseniz 5-10 dakikada bir DC yiyebilirsiniz. Çünkü sizden sonra oyuna giren kişi premiumlu olduğu için oyun premiumsuz olan kişiye DC veriyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir