Silkroad Online WTS, WTB ve WTT Ne Demek?

Dünyada ve ülkemizde bir dönemin en çok oynanan online oyunlarından birisi olan Silkroad Online’da Global Chat atıldığında oyuncular genelde WTS-WTB-WTT üçlemesinden birini kullanırlar. Oyuna yeni başlayanlar bu kavramları bilmeyebilirler. Aslında oyundaki kişiler bu kavramların ne işe yaradıklarını bilse de açılımlarını bilmeyebiliyorlar. Şimdi sizler için kısaca WTS, WTB ve WTT ne demektir onları yazalım.

SRO WTS, WTB, WTT Ne Demektir, Açılımları Ne?

  • WTS ==> Want To Sell (‘Satmak istiyorum’ anlamına gelmektedir.)
  • WTB ==> Want To Buy (‘Satın almak istiyorum’ anlamına gelmektedir.)
  • WTT ==> Want To Trade (‘Takas yapmak istiyorum’ anlamına gelir.)

Silkroad’da Global Chat ile oyuncular item satmak istediğinde WTS şeklinde global atarlar. Global chatte WTS ve akabinde itemin ismini yazarlar. Yani WTS bir item satmak istenildiğinde yazılan kısaltmadır. Türkçe karşılığı “item satmak istiyorum” anlamına geliyor. İngilizcesi “Want to sell” demektir.

Eğer oyuncular belli bir itemi satın almak isterlerse Global chate WTB yazarlar. WTB ve sonrasında almak istediği itemi yazdıklarında bu o itemi satın almak istiyorum anlamını taşır. WTB “Want to buy” ‘un kısaltmasıdır. Türkçe’si ise “item satın almak istiyorum” demektir.

Son olarak WTB ve WTS’ye göre daha az kullanılan bir diğer kısaltma ise WTT’dir. Bu da oyun içerisinde “takas yapmak istiyorum” anlamını taşır. Mesela bir oyuncu WTT yazar ve ardından itemi belirtirse bu itemi takas yolu ile satmak istediği manasını taşımaktadır. WTT’nin açılımı “Want to trade” demektir.

WTS-WTB ve WTT kavramları en çok Silkroad Online oyununda kullanılır. Başka oyunlarda kullanılıyor mu tam bilmiyorum hiç görmedim fakat bu kavramlar SRO’da kullanılmaktadır diyebiliriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir