Silkroad Saatte Ortalama Kaç EXP ve SP Gelir, PHBot’ta Nerede Yazıyor?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Sro PH botta bir çarın ortalama saatte kaç exp ve sp kastığını nasıl öğreniriz kısaca onu anlatacağız.

Silkroad Online’da çarımızı PH bot ile kasarken çar hakkında birçok veriye ve bilgiye de ulaşabiliyoruz. Bunlardan birisi de çarımızın 1 saatte veya 1 dakikada kaç exp ve kaç sp kastığını öğrenmektir. Gerçekten güzel bir özellik diyebiliriz. Çünkü bu sayede bulunduğunuz yerde ve pt de kaç günde kaç level atlayabilirsiniz veya kaç günde kaç sp (skill point) kasabilirsiniz onun analizini yapabiliyorsunuz. Bu açıdan iyi bir özelliktir diyebiliriz. Böylelikle sizi en çok kasan slotları deneme yanılma ile bulabilir ve 8’li pt nizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Şimdi ph botta çarınız saatte veya dakikada ortalama ne kadar kasılır ona nereden bakabiliriz anlatalım.

Sro’da Çar Saatte ve Günde Kaç Exp & Sp Kasılır Nereden Öğreniriz?

1-) Silkroad’da çarın saatte kaç exp ve sp kazandığını, kastığını öğrenmek için PH Bot’tan sol menüden “İstatistikler” kısmını açıyoruz.

2-) Ardından burada sağ tarafta aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “EXP/dakika“, “EXP/saat“, “SP/dakika“, “SP/saat” kısımları gözükecek. İşte buradan çarın saatte ve dakikada ne kadar kastığını öğrenebilirsiniz. Örneğin aşağıdaki çarımız saatte 1.04 exp ve 606 sp kasıyormuş. Bu çar şuan 98 level ve 101 lik slotlarda 8’li pt şeklinde kasıyor. Bu şekilde günde, haftada veya ayda toplam kaç exp ve sp kasar hesabını yapabilirsiniz.

3-) Diyelim ki sizin çarınız saatte 1 exp ve 600 sp kasmış olsun. Bu durumda bunu 24 ile çarparsak 1 günde toplam ne kadar kasılır onu hesaplamış oluruz. Saatte 1 exp kasıyorsa günde 24 exp ve haftada toplam 168 exp kasmış olur. Bu da haftada 1 level ve 68 exp kastığı anlamına gelir. Ayda ise bu çar toplamda 672 exp yani 6 level kasmış olur. SP’yi hesaplarsak ise saatte 600 sp kasan çar 1 günde 14.400 sp kasar. Haftada 100.800 sp ve ayda ise 403.200 sp kasmış olur.

Şimdi tekrardan örnek vererek kabaca hesaplama yapalım.

1 saatte 2 exp kasan çar:

  • Günde 48 exp kasar. Yarım level kasar.
  • Haftada 336 exp kasar. Yani 3 level atlamış olur ek olarak da 36 exp kasmış olur.
  • Ayda ise 1344 exp kasar. Yani 13 level atlar ve ek olarak 44 exp kasmış olur.

1 saatte 1000 sp (skill point) kasan çar:

  • Günde 24 bin sp kasar.
  • Haftada 168 bin sp kasar.
  • Ayda ise toplam 672 bin sp kasmış olur.

Bu şekilde ph bot ile çarımızın saatte kaç exp ve sp kastığını bulabiliyoruz. Aynı şekilde bunu 24 ile çarparsak 1 günde toplam kaç exp ve sp kastığını hesaplayabiliriz. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir