Sinirli Olan Kişiyi Yatıştırmak İçin Okunacak Dua

Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere sinirli ve öfkeli olan kişiyi yatıştırmak için okunacak duayı paylaşacağız.

Her kime yetkili birisi ya da hanımı kızarsa, onunla konuşurken A’raf Suresi’nin 154. ayeti kerimesini okuduktan sonra (noktalı yerde kızan kişinin ismini zikrederek) aşağıdaki duayı okursa (Allah-u Te’ala’nın (c.c.) izniyle) sinirli olan kişinin o hali izale olur.

Sinirli Olan Kişiyi Yatıştırmak İçin Okunacaklar Şunlardır:

Ayeti kerime ve dua aşağıdaki gibidir. 2. kısımdaki yani duadaki noktalı yerde sinirli olan kişinin ismi okunur.

Türkçe Meali: “(Kardeşinin özür beyanı ve kavminin tevbesi sonucu) Musa’dan kızgınlık sakinleşince, o (yere bıraktığı) levhaları (geri) aldı ki, onda yazılanlarda, kendileri sadece Rablerinden çokça korkan o kimseler için (doğruları açıklama manasında) büyük bir hidayet ve (iyiliğe irşad anlamında) yüce bir rahmet vardı.” (el-A’raf Suresi 154. ayet.)

“Felanın gazabını ‘Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur.’ (kelime-i tevhidi) ile dindirdim ve Efendim Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ‘in hürmetine onun sevgisini celbettim (kendime çektim).”

Duanın Arapça’sı ve Türkçe meali bu şekildedir. Yukarıda yazıldığı gibi noktalı yere sinirli olan, kızan kişinin ismi okunması gerekmektedir.

Bu dua ve ayeti kerime Cübbeli Ahmet Hoca’nın Lalegül dergisinden alıntıdır. Diğer dualara ve detaylı bilgilere o dergiden ulaşabilirsiniz. Dergi açısından sıkıntı olursa ve duayı kaldırmamızı isterseniz yorum olarak mesaj atınız gerekeni yaparız.

Kaynak : Cübbeli Ahmet Hoca / Lalegül Dergisi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir