Site Üzerinden Hızlı Şekilde Online Tasarım ve Logo Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere web site üzerinden online hızlı bir şekilde tasarım ve logo nasıl yapabiliriz onu anlatacağız.

Tasarım ve logo işleri normalde bilgisayarda bazı programlar ile yapılmaktadır. Örneğin logo ve tasarım yapma programlarından en iyisi Adobe Photoshop programıdır. Bu program üzerinden birbirinden güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Fakat insanlar hızlı şekilde programsız olarak site üzerinden de logo ve tasarım yapmak istiyorlar. Bunun için çok güzel bir site mevcut. Sitenin adı “www.canva.com” ‘dur. Bu siteye girip ücretsiz üye olarak ücretsiz bir şekilde logo ve tasarım yapabilirsiniz. Sitenin Türkçe dil desteği mevcuttur. Haliyle kullanımı kolaydır. Şimdi detayları anlatalım.

Site adresi ==> www.canva.com

Web Site Üzerinden Logo ve Tasarım Yapmak

1-) Öncelikle siteye giriş yapıyoruz. Site adresi yukarıda da yazdığımız gibi canva.com‘dur. Öncelikle siteye girip ücretsiz üye oluyoruz. Ardından giriş yapıyoruz. Sonrasında sol üst taraftaki profil ismimizin altında bulunan “Tasarım oluşturun” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından bir çok seçenek açılacak. Burada nasıl bir tasarım yapmak istiyorsanız o seçeneği seçebilirsiniz. Biz mesela logo yapmak istediğimiz için “Logo” menüsüne girdik.

3-) Logo kısmına girdikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza gelecektir. Burada sol tarafta önceden kullanılan örnek logolar yer alacaktır. İster buradan bir logo seçip kendinize göre ayarlayın isterseniz de sıfırdan kendi beğendiğiniz gibi bir logo oluşturun tercih sizin. Ayrıca sadece logo değil bir sürü tasarım da yapabilirsiniz.

4-) Örneğin biz rastgele bir hazır logoyu seçtik ve üzerinde oynama yaptık. Örnek bir logoya aşağıdan bakabilirsiniz. Tabi sizlere göstermek amaçlı böyle yaptık yoksa yuvarlağın içi dolu olmalı.

5-) Dediğimiz gibi soldaki hazır logolara tıklayarak sağ tarafta kendinize özel tasarım yapabilirsiniz. Mesela hamburger şeklindeki logoyu aynı şekilde sağ tarafa ekledik ve yazısını değiştirdik. Sizler de istediğiniz gibi yazıların üstüne gelerek dilediğinizi yazabilirsiniz. Aynı şekilde logonun üzerindeki resimleri kopyala yapıştır yaparak da kullanabilirsiniz.

6-) Bu şekilde canva.com üzerinden bir sürü tasarım ve logo yapabilirsiniz. Site üzerinden sadece logo değil sunum, afiş, animasyon, logo, web tasarım gibi bir sürü tasarımlar da yapabilirsiniz.

Umarız yararlı olur. Yaptığınız logoları yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Teşekkürler iyi tasarımlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir