Sitedeki Yazıları Otomatik Olarak Facebook’da Paylaşmak

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere web sitelerinizde paylaştığınız yazıları otomatik olarak facebook’da nasıl paylaşırız onu anlatacağız.

Sitemizin gelişmesi için yazdığımız yazıları daha çok kişilere ulaştırmak isteriz.Bunun için de en etkili yer tabii ki sosyal medyadır.Önceleri içerik yazıldıktan sonra manuel olarak facebook sayfalarınızda yazınızın linkini paylaşıyordunuz.Fakat artık bu eziyete son diyebiliriz.Aslında eziyet değil de neyse alt tarafı 20 saniyelik iş ama yine de üşeniyoruz be abi 🙂

Bunun için wordpress’de güzel birkaç eklenti mevcut.Bu eklentileri sitenize kurduğunuzda facebook ve diğer sosyal medya hesaplarınızda otomatikman yazılarınız yayınlanıyor.Şimdi eklentileri ve nasıl yapıldığını anlatalım.

Eklentilerimizin Adı = Jetpack — WP-AutoSharePost — NextScripts WP Social Login

Evet arkadaşlar eklentilerimiz adları bu şekildedir.Bunlardan istediğinizi kurarak sosyal medyada otomatik içerik paylaşımı yapabilirsiniz.Şimdi örnek olması açısından madde madde nasıl yapacağımızı anlatalım.

1-) Öncelikle üstte yazdığımız eklentilerden birisini kurun.Biz örnek olması açısından “WordPress Social Login” eklentisini kuracağız.

2-) Eklentiyi kurmak için wordpress admin panelinden “Eklentiler>Yeni Ekle” kısmına giriyoruz.Buradan eklentimizi kuruyoruz.

3-) Eklentimizi kurduktan sonra “Ayarlar>WP Social Login” kısmına giriyoruz.

4-) Sonrasında ise açılan sayfada direkt olarak karşımıza aşağıdaki gibi bir seçenek çıkacaktır.Burada facebook sayfa id’mizi ve sayfa secret kodumuzu giriyoruz.Bu kodları bilmiyorum diye merak etmeyin.Sağ tarafta bulunan “Where do I ger this info?” linkine tıklayarak bu kodları nereden alacağınız yazıyor.Oradaki adımları takip ederek facebook sayfa kodlarınızı alabilirsiniz ve buraya ekleyebilirsiniz.

5-) Ardından işiniz bittiğinde en alttaki Save Settings butonuna basıyorsunuz ve böylelikle sitenizde paylaştığınız yazılar anında otomatik olarak facebook sayfanızda paylaşılmış oluyor.

6-) Ek olarak bu sistem sadece facebook için yapılmamıştır.Aynı zamanda instagram, google plus ve twitter profilinize de bu şekilde otomatik olarak paylaşım yapabilirsiniz.Zaten bu sayfadan aşağıya doğru indiğinizde diğer sosyal medya sitelerini de göreceksiniz.

Bu şekilde web sitenize eklediğiniz her içeriği otomatik olarak facebook ve diğer sosyal medya sayfalarınızda paylaşabilirsiniz.Ek olarak eklenti tamamen ücretsizdir.Umarız faydası olur.Herkese bol hitler ve bol kazançlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir