Sitelerin Hitlerini Nasıl Öğrenebiliriz? Site Hitlerini Doğru Tahmin Eden Site

Merhabalar arkadaşlar şimdiki webmaster kategorisi altındaki yazımda rakip sitelerin hitlerini nasıl öğrenebiliriz ona bakacağız.Bu öğrendiğimiz hitler elbette %100 kesin değerleri vermiyor.Ama en iyi tahmini yapabiliyor diyebilirim.Çünkü epey bir deneme yanılma yoluyla doğru sonuçları verdiğini gördüm.

Peki hangi siteden sitelerin hit değerlerine bakabiliriz onun cevabını verelim.

Sitemiz burasıdır arkadaşlar=www.similarweb.com

Siteye girdikten sonra anasayfada bulunan kutucuğa hangi sitenin hit bilgisini öğrenmek istiyorsak onun adresini yazıyoruz.

site hitini öğrenme 1

Mesela facebook.com sitesinin hit bilgilerine bakalım.Kutucuğa facebook.com yazıyoruz ve “Search” butonuna basıyoruz.

Sonrasında açılan sayfada grafik üzerinden de göreceğiniz gibi facebook’a 1 ayda ortalama 28 milyar kişi giriş yapmış.Yani günlük 1 milyar kişi giriş yapıyor.Sizce doğru mudur bu değer? Bence gayet doğrudur.Sonuçta günümüzde en çok ziyaret edilen websitelerinden ilk üçü arasında gösteriliyor.Dünyada zaten 7-8 milyar insan var bunların 1 milyarı sanırım facebook’u ziyaret ediyordur.

site hitini öğrenme 2

Bu siteden sadece hit bilgilerini değil diğer detaylı bilgilere de ulaşabiliyorsunuz.Sayfa aşağı doğru gittikçe karşımıza değişik istatistikler çıkacak.Örneğin aşağıda gördüğünüz tablodan facebook’a insanların yüzde kaçı hangi ülkelerden giriş yapıyor onu görebiliriz.

site hitini öğrenme 3

Gördüğünüz gibi facebook.com’a en çok ABD’nden (%16.10 luk bir oranla) giriş yapılıyormuş.

Bu siteden daha da fazla detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.Herkese kolay gelsin.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir