Siteniz Üzerinden Kopyalanan Yazıya Kaynak Linki Eklemek

Çoğu zaman webmasterların şikayeti olan site içeriğinin çalınması durumuna artık bir son vermenin vakti geldi.Aşağıda paylaşacağım kod sayesinde sitenizden içerik çalanlar en alt kısımda kaynak linkinide kopyalamış olacaklar.Böylelikle eğer direk kopyala yapıştır siteye içerik ekleyecek olurlarsa sizin de kaynak linkinizi eklemiş olacaklar.Böylece ücretsiz backlink sağlamış olacaksınız.

Bu kodları wordpress,blogger vb. alt yapıdan sitelerde kullanabilirsiniz.Her platformda çalışmaktadır.Ben mesela bloggerda yaptım ve denedim çalıştı.

Lafı uzatmadan kodları paylaşayım.

Bu kodları <head> </head> kodları arasına herhangi bir yere yapıştırmanız gerekiyor.

Eğer wordpress kullanıyorsanız header.php’nin içerisine <head> kodunun altına yapıştırabilirsiniz.

Eğer blogger kullanıyorsanız html’yi düzenle>şablon’a giderek <head> kodunun hemen altına yapıştırabilirsiniz.

İşlem bu kadardır.Kodları yapıştırdıktan sonra sitenize girin ve herhangi bir içerik kopyalayın sonra metin belgesine yapıştırın en alttaki “Kaynak Linki = siteadresiniz.com/icerikadi” url’sini göreceksiniz.Herkese kolay gelsin.

YORUMLAR

  1. Çok teşekkürler, bir şey soracaktım kopyalanan içerik içine harf ya da rakam ekleme şansımız var mı? Otomatik olarak ya da karışık olarak kopyalanan içeriğin içine harfleri ya da rakamları serpiştirsek. Bu şekilde yapma şansımız var mı?

    1. Rica ederim. Dediğiniz şekilde maalesef bilmiyorum ama akıllıca bir fikir yani illaki programlama kullanılarak yapılabilir 🙂 Mesela dediğiniz javascript ile yapılabilir diye düşünüyorum ama maalesef iyi seviyede js bilmiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir