Sitenize Giren Kullanıcıların Mouse Hareketlerini Videoda İzlemek

Bir webmaster yazımızla daha karşınızdayız.Bu yazımızda sizlere sitenize giren ziyaretçilerin site üzerinde mouse ile yaptığı tüm hareketleri kaydeden ve bunu bir video olarak sunan bir web sitesinden bahsedeceğiz.

Sitemiz burasıdır arkadaşlar=www.smartlook.com

Bu site sayesinde sitenize giren kullanıcıların site üzerindeki yaptığı tüm hareketlere ulaşabiliyorsunuz.Üstelik tamamen ücretsizdir.Eğer isterseniz premium paketleri de var.Normalde ücretsiz paket ile aylık 20 bin ziyaretçinin sitede yaptığı hareketlerin videosunu görebiliyorsunuz.Ama ben daha fazla kişininkini görmek istiyorum derseniz belli bir ücret karşılığında bu sayıyı arttırabilirsiniz.

Şimdi gelelim siteye nasıl üye olabiliriz ve kodları nasıl ekleyeceğiz onu anlatmaya.

Öncelikle buradan sitemize giriyoruz arkadaşlar.

smartlook-uyelik-1

Sonrasında “Şimdi Başlayın” butonuna basıyoruz ve mail adresimizle birlikte şifremizi oluşturuyoruz.Sonrasında kayıt işlemimiz bitmiş oluyor.E-posta onaylama vs. yok 10 saniyede üye olabiliyorsunuz.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra siteye girip kendi sitemizi kayıt etmemiz gerekiyor.

smartlook-uyelik-2

Öncelikle site üzerinden üstteki resimde gördüğünüz gibi en sağ tarafta bulunan ayarlar sekmesine basıyoruz ve oradan “Hesap” butonuna basıyoruz.

smartlook-uyelik-3

Sonrasında “Site ekle” butonuna basarak izlemenizi istediğiniz sitenizin linkini buraya yapıştırıyorsunuz.

smartlook-uyelik-4

Sitemizi kaydettikten sonra tekrardan “Hesap” sayfasına geliyoruz ve sitemizin sağında bulunan “izleme kodu” butonuna basarak kodumuzu kopyalıyoruz.

smartlook-uyelik-5

Kopyaladığımız kodu <head> ve </head> kodları arasına yapıştırmamız gerekiyor.Mesela header.php deki <head> ve </head> kodları arasına yapıştırabilirsiniz.

smartlook-uyelik-6

Artık işlemimizin bitti.Şimdi smartlook.com sitemizi tekrardan açıyoruz ve kontrol panelimize giriyoruz.Buraya girerek site üzerindeki kontrol panelini açabilirsiniz.

smartlook-uyelik-7

Yukarıdaki gördüğünüz resimdeki gibi karşınıza bir sayfa çıkacak.Buradan video oynatma tuşuna basarak hangi sayfada kimin ne yaptığını detaylı bir şekilde izleyebileceksiniz.

Bunun gibi “Yandex Webvisor” aracı da aynı şekilde hizmet veriyor.Üstelik Yandex Webvisor‘da ücretsizdir.Siz ikisini de deneyin hangisi iyiyse onu kullanın.

Umarız faydalı olmuştur.Bir sorunuz olursa yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.Herkese kolay gelsin dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir