Siteye Linkedin Profili (Rozet) Ekleme Kodu Nasıl Oluşturulur?

Cümleten selamlar arkadaşlar bu yazımızda sizlere web siteleriniz için linkedin profil kısmı nasıl eklenir onu anlatacağız.

Web sitelerimize linkedindeki kendi profilimizin rozet halini ekleyebiliyoruz. Yani aynı facebook, instagram sayfalarının kodları gibi düşünün. Aynısının linkedin versiyonu da bulunmaktadır. Linkedindeki bu profil rozet kodlarını wordpress, blogger vb. tüm altyapılı sitelere ekleyebilirsiniz. Kodları kopyalayıp nereye eklemek istiyorsanız oraya yapıştırın ve rozetinizi oluşturmuş olun. Şimdi maddeler halinde siteye linkedin profil ekleme kodu nasıl oluşturulur onu anlatalım.

1-) Öncelikle linkedin sitesine giriyoruz. Ardından sağ üst taraftan profil resmine basıyoruz ve “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında açılan sayfada aşağıda gördüğünüz gibi “Genel profilinizi düzenleyin” seçeneğine tıklıyoruz.

3-) Ardından profil sayfamız açılacaktır. Burada sayfanın en altına iniyoruz ve en alt sağ tarafta “Genel Profil Rozeti” bölümü bulunacaktır. Buradan “Bir rozet oluşturun” butonuna basıyoruz.

4-) Akabinde 1. adım olarak verilen kodu sitemize herhangi bir yere ekliyoruz.

5-) Sonrasında ise 2. adımda yer alan rozetlerden istediğimizi seçip kodunu kopyalıyoruz. Burada bir sürü rozet tasarımı mevcuttur. Hangisini beğendiyseniz onun altında çıkan “Kodu kopyala” butonuna basınız.

6-) Son olarak kopyaladığınız kodu, rozetin sitenizde nereden gözükmesini istiyorsanız oraya yapıştırın. Böylelikle sitenize linkedin profil bölümü eklemiş olursunuz.

Faydalı olması dileğiyle teşekkürler iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir