Siteye Paypal Bağış Butonu Koymanın Zararları

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere geçen gün başımdan geçen bir olaydan bahsedeceğim.

Geçtiğimiz günlerde paypal hesabımın durdurulması hakkında mail aldım.İlk gördüğümde çok şaşırmıştım neden hesabım kapatıldı acaba diye.Sonra açıklamalara baktım ki birisi sitemde duran paypal bağış butonuna tıklayarak bana 10 kuruş bağış atmış 🙂 ve bu yüzden de ceza almışım.Evet sadece 10 kuruş yani 0.10 tl.

Sonrasında bende açıklamalı bir itiraz maili attım adamlara.Ama nafile kabul etmediler.Onların dediğine göre ise herhangi bir siteden paypal üzerinden satış yapılması yasakmış.Adamlar bunu dedi bana ve paypal adresim kalıcı olarak kapatıldı.Tabii ki içindeki parayı da 6 ay sonra çekebilecekmişim orası da ayrı bir mevzu.

Adamlar bunu ticaret yapmışım gibi algılamışlar.Yani sanki site üzerinden ürün satışı yapıyorum.Normal bir sitem vardı halbuki.Bu durumu açıklayacaktım sonra itiraz hakkım olmadığından tekrardan adamlara geri mail atamadım.

Kısacası arkadaşlar bu paypal bağış butonunu sitemize koyarken dikkat edelim adamlar hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirler.Çok saçma bir durum ama kendileri bilir.Böyle yaparken paypal kendine zarar veriyor.Bu durum 1 arkadaşımın başına daha geldi hemde geçtiğimiz günlerde.Son günlerde paypalda bazı değişiklikler oluyor gibi duruyor.Hadi hayırlısı diyelim.

Şimdi diyeceksiniz ki sitemize paypal bağış butonu koyamazmıyız.Tabii ki koyabilirsiniz kendi siteniz sonuçta.Ama dikkat edin derim benim başıma geldi sizinde paypalınız kapanabilir.

YORUMLAR

 1. hahah kanka ya 😀 ulan ne bileyim kapanacağını 😀 ben g*tlük olsun diye bağış yapmıştım ahahah 😀

  1. Ya kardeşim ayıptır ama 🙂 bundan sonra senin yüzünden korkarak kullanıcam paypalı 😀

 2. Benzer bir durumdan geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım daha bahsetti ancak aklıma takılan bir soru var?

  Yabancı birçok blog sitesinde paypal bağış butonu rahatlıkla kullanılabiliyorken neden Türk sitelerde böyle bir sorun ortaya çıkıyor?

  1. Hocam demekki yabancı bloglarda hiç bağış atılmıyor sitelere 🙂 yada paypal Türk sitelerine ayrımcılık yapıyor.Halbuki paypal her türlü komisyonlardan vs. kazanan bir kurum yani ban atmak nedir onu anlamıyorum.Kendilerini bitirecekler bu tür davranışlarla.

 3. hocam şimdi sizden bunu duyunca ikilemde kaldım ben yabancı bir site yapmayı düşünüyorum bir kaç tanede olabilir şimdi affiliate işide yapıyorum haliyle para paypala yatıyor şimdi bu bağış da koymayı düşünüyorum ordan gelecek parayı bir şekilde dağatırım diye ama sen tamamen kapatılıyor falan deyince kafam karıştı aslında koymak ta istiyorum yabancı siteye ama bilmiyorum siz nedersiniz

  1. Hocam valla ben karışmış gibi olmayayım ama benim başıma geldi diye paylaşmak istedim.Yani bu durum sizin başınıza gelir mi bilmiyorum denemek lazım.Ben bağış butonu koyduğumda sıkıntı yoktu ta ki bağış gelene kadar.Ama bilmiyorum belki sorun bende olabilir siz isterseniz sitenize koyun bi deneme yapın hocam belki banlanmazsınız.

   Ama size bir tavsiye vereyim.Paypaldan uzak durun hocam.Alın bir tane bankamatik kartı keyfinize bakın.Kredi kartı değil bankamatik kartı özellikle buraya dikkat edin hocam.Sonrasında eft-iban üzerinden ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

   1. teşekkür ederim hocam bu durum herkesin başına gelebilir bugün size yarın bana öbürgün başkasına paylaştıgınız için saolun bankamatik kartım var ama yabancı platformlarda ödeme alırken paypal gerekiyor
    ben bi arayım müşteri hizmetlerini

    1. Bende teşekkür ederim hocam bir gelişme olursa buradan bizleri haberdar edebilirsiniz.

     1. müşteri hizmetlerini aradım bağış hakkında politalarımız uygun olursa sıkıntı olmaz diyor profil tamamını doğrultacağız herhalde yani yüzde yüz olacak onun dışında paypal.me diye bir servis hizmete girmiş daha kolay para göndermek için bende onu kullanıyım diyorum

 4. Anladım hocam olabilir aslında çünkü ban yediğim hesabım %75 profil onaylıydı diye hatırlıyorum.Doğrudur paypal.me yeni bir hizmet sanırım bir arkadaşım kullanıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir