Siteye Youtube Abone Olma Butonu Nasıl Eklenir? (YT Abone Kodu)

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere web sitesine Youtube abone olma butonu nasıl ve nereden eklenir onu anlatacağız.

Eğer bir Youtube kanalınız varsa bunun abone olma butonunu sitenize eklemek istiyorsanız çok kolay bir yöntemle bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için WordPress vb. platformlarda eklentiler var fakat en iyisi Youtube’un resmi sitesi üzerinden abone olma kodları oluşturmak ve siteye eklemektir. Bu abone olma butonunu sitenize ekleyerek Youtube kanalınıza yeni aboneler çekebilirsiniz. Böylelikle kanalınızın daha da büyümesini sağlayabilirsiniz. Şimdi kısaca Youtube abone olma butonu nasıl oluşturulur onu anlatalım.

Youtube Abone Olma Butonu (Düğmesi) Nasıl Eklenir?

1-) Youtube kanalımızın abone olma butonunu sitemize eklemek için ilk olarak buradaki linke girip Youtube düğmesi oluşturmamız gerekiyor. Siteye girdikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacak.

2-) Burada en üst kısma yani “Kanal adı ve Kimliği” bölümüne kanal kimlik kodumuzu yazıyoruz. Kanalımızın kimliğine buradaki adresten ulaşabiliriz. Kullanıcı kimliği ve kanal kimliğinizi açılan sayfadan kopyalayın. Ardından üstteki kısma ekleyin.

3-) Kanal kimliği kodunu ekledikten sonra düzen, tema ve abone sayısı kısımları nasıl gözüksün onu da kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Ardından aşağıdaki “Önizle” kısmında kanalınızın buton bölümü gözükecektir. İşte siteye eklediğinizde bu şekilde gözükecektir.

4-) Tüm işlemleri yaptıktan sonra alt tarafta yani önizle kısmının hemen altında hazırladığımız butonun kodları çıkacak. Bunu ctrl+c yaparak kopyalıyoruz.

Örnek kod aşağıdaki gibidir:

Bu kodlardan “BurayaKanalKimliğiGelecek” kısmına kendi kanalınızın kimliğini yazın. Ardından butonu otomatikman oluşturmuş olursunuz.

5-) Kodu kopyaladıktan sonra sitemizde nerede gözükmesini istiyorsak oraya ekliyoruz. Kodu ekledikten sonra sitemize aşağıdaki gibi gözükecektir. Siteye giren kullanıcılar buradan butona tıklayarak tek tuşla kanalınıza abone olabileceklerdir.

6-) Dilerseniz butonun tasarımını değiştirebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış.

Bu şekilde web siteniz için Youtube kanalınızın abone olma düğmesini oluşturabilirsiniz. Herkese iyi çalışmalar ve bol aboneler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir