Slack Arka Plan (Tema) Değiştirme Nasıl Yapılır?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Slack uygulamasında arka plan veya tema değiştirme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Slack’te bazen arka plan teması kendiliğinden değişebiliyor. Örneğin geçtiğimiz gün Slack uygulamasına girdiğimizde tema yani arka plan kendiliğinden koyu renk olmuştu. Halbuki biz hiçbir değişiklik yapmamıştık. Büyük ihtimalle böyle arada sırada ufak hatalar olabiliyor. Ama merak etmeyin, kolay bir yöntem ile Slack arka plan tema renginizi eski haline çevirebilirsiniz. Temanızı ister koyu mod yapabilir isterseniz de açık mod yapabilirsiniz, tercih sizin. Şimdi görseller eşliğinde kısaca Slack’te arka plan tema modu değiştirme nereden ve nasıl yapılır onu anlatalım.

Slack Uygulamasında Tema (Arka Plan Modu) Değiştirme Nereden Yapılır?

1-) Slack’te arka plan temasını değiştirmek için ilk olarak sağ üst taraftan profil resmimize tıklıyoruz. Ardından açılan bölümden “Preferences” kısmına giriyoruz. Türkçe’si “Tercihler” demektir.

2-) Ardından yeni bir ekran açılacak. Burada açılan bölümde sol taraftan “Themes” yani tema kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında burada karşımıza aşağıdaki gibi bir alan çıkacak. İşte burada Slack arka planı değiştirebiliyoruz. Mesela koyu mod isterseniz “Dark” kısmını seçmelisiniz. Eğer Slack’i açık modda kullanmak isterseniz “Light” kısmını seçmeniz gerekiyor. Üzerine 1 kere tıklamanız yeterli olacak. Otomatikman aktif oluyor.

4-) Aynı şekilde sayfanın altına indiğimizde diğer tema seçeneklerini de görmüş olacağız. Mesela Slack’te sol tarafta isimlerin olduğu bölümün arka planı normalde mor renktir. Bu rengi de “Colors” kısmından değiştirebilirsiniz.

5-) Aynı şekilde bu “Themes” kısmında birçok tema özelliği ve alternatif seçenekleri mevcuttur. Dilediğiniz gibi değiştirebilir veya eski haline çevirebilirsiniz. Bu anlatımı masaüstü Slack web sitesi üzerinden gösterdik. Fakat büyük ihtimalle mobil kısmından da aynı yerden girerek tema ve arka plan değişiklikleri yapabilirsiniz.

Bu şekilde Slack uygulamasında tema renginizi değiştirebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir