Spam Nedir? , Spam Kutusu ve Anlamı Nedir?

Spam, bir mesajın çok fazla sayıda kopyasının, internet üzerinden bu mesajı almayı beklemeyen ve istemeyen farklı kullanıcılara gönderilmesine denir. İki tür spam vardır. İlki, doğrudan gelen kutumuza düşen reklam mesajlarıdır. Bu mesajlar sadece bireysel kullanıcıları hedef alırlar. Şirketler mail adreslerine genellikle tartışma gruplarının mail adreslerini hackleyerek ulaşırlar. İkinci spam türü ise doğrudan spam kutumuza düşen mesajlardır ve ticari içerikli olmak zorunda değildir. Bunlar talep edilmemiş ve aynı anda binlerce kişinin hesabına iletilen mesajlardır.

spam

Spam Anlamı

Spam olarak adlandırılan e-mailler genellikle bir firma tarafından reklam yapmak amacıyla gönderilir. Fakat bu reklamların çoğu güvenilmeyen ürünlere ve hızlı reklam yapmak isteyen firmalara aittir. Bu firmalar az meblağlar harcayarak reklam yapmayı tercih ettikleri için bu yolu tercih ederler. Bu sebeple kullanıcılar bu mesajları günlük olarak kontrol ettikleri e-mail kutularının içinde görmek istemezler.  Bu sebeple mail adreslerimizde gelen kutusunun yanı sıra spam kutusu da bulunur.

Spam Kutusu Nedir?

Spam kutusu, firmalar tarafından atılan toplu mesajların düştüğü kutuya verilen isimdir. Bu mesajlar ticari içerikli olmak zorunda değildir. Bu kutu, spam mesajları ile beklediğimiz e-postaların karışmamasını sağlar. Gelen kutusu ile spam kutusunun ayrı olması kullanıcılar için oldukça kolaylık sağlar.
Kaynak: Nedir

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir