Sro Jangan Cave PHBot Çalışmıyor (Çar Takılıyor, Slotlara Vurmuyor) Sorunu Çözümü

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online’da Jangan Cave’nin bazı noktaların ph botun neden çalışmadığının çözümünü anlatacağız.

Arkadaşlar Silkroad’da Jangan Cave’de bazen PH bot çalışmıyor. Daha doğrusu çarımız slotlara vurmuyor, öylece kasılma alanında gezip duruyor. Bu durum elbette birçok sebebi olabilir fakat yaptığımız araştırmalara göre Jangan Cave’de engel sorunu bulunuyor. Yani ph botta eğer kasılma alanında engel tespit etme aktifse bu durumda çar jangan cavede bazı noktalarda takılabilir.

Örneğin yukarıda gördüğünüz gibi Cave b2 15. odada eğer engeller aktifse çar takılıyor daha doğrusu çar sürekli geziyor ve slotlara vurmuyor. Fakat engel aktif tespit etmeyi kaldırırsanız çar düzeliyor ve slotlara vurmaya devam ediyor.

Hatanın çözümü için; PH Bottan aşağıda gördüğünüz gibi ilk olarak sol taraftan “Kasılma Alanı” kısmına giriyoruz. Ardından “Çarpışma” bölümünü açıyoruz. Buradaki tüm tikleri (engel tespit aktif yapmayı) kaldırıyoruz. Eğer tüm tikleri kaldırırsanız yani engel tespit etmeyi pasif yaparsanız hata düzelir ve çar slotlara vurmaya devam eder.

Bu şekilde Jangan cavedeki ph bot çalışmama hatasının çözümünü yapabiliriz. Fakat sadece jg cave değil. Eğer ph bot bu şekilde diğer yerlerde de hata verirse ilk olarak bu alana girip engel tespitini kaldırın veya aktif edin. Artık hangisi oluyorsa o çalışacaktır. Fakat dediğimiz gibi bizzat jg cave b2 15. campda ph bot çar sürekli takılıyordu. Engelleri kaldırdığımızda sorun düzeldi. Bu durum oyundaki buglardan birisi olarak kabul ediliyor. Yani ph bot jangan cavenin bazı bölgelerini engel olarak algılıyor. Bazı noktaları engel tespit ettiği için de çar sürekli takılı kalıyor. İşte bu engel tespitini kaldırırsanız sorun düzelmiş olur. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir