SS Nuker Ne Demek? Silkroad S/S Nuke Oynama Taktikleri

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Silkroad Online’da SS nuke çar ne demek, S/S açılımı nedir kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Silkroad’da oynaması en zevkli çarlardan birisi SS Nuke çarıdır. Çin çarlarından en beğenileni olan SS nuker için SS ifadesinin açılımını bilmeyenler olabiliyor. Sizler için SS nuke ne demek ve SS nuke özellikleri nelerdir, hangi skiller açılır, SS nuker oynama taktikleri nelerdir vb. hakkında bilgiler paylaşacağız. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz…

SS Nuker Ne Demek?

SS Nuker ifadesindeki SS “Sword ve Shield” (Kılıç / Kalkan) demektir. Yani S/S, Sword/Shield ifadesinin baş harflerini oluşturuyor. Sro’da SS kısaltmasının açılımı Sword-Shield demektir. Bildiğiniz gibi nuke çarlar 2 farklı weapon takabilir. Bu da spear ve kılıç kalkandır. Haliyle eğer nuke çar kılıç kalkan takıyorsa buna SS nuker adı verilir. SS nukeler full int çarlardır ve genelde buz+elektrik açarlar. Daha doğrusu geçmiş yıllardaki iSro’da skill level sınırı olduğu için Bicheon ile birlikte sadece 2 skill açılabiliyordu. Bunda da genelde ss nukerler buz+elektriği tercih ediyor. Kısacası kılıç kalkanlı nuke çarlara ss nuke denir.

SS Nuker Özellikleri ve Çar Hakkında Taktikler

Kılıç-Kalkan nukeler için birçok farklı taktikler mevcuttur. Fakat bu çarlar %100 int olacağı için en önemli savunma skili Snow Shield’dir. Snow kalkan buz skillerinden olduğu için ss nukerlerin kesinlikle Force skillerinden Cold’u yani Buzu sonuna kadar uplamaları gerekiyor. Zaten buradan buz nukesi de gelecek. SS Nukerler için Bicheon + Force’un tüm skilleri açılmalı ve sonuna kadar uplanmalı. Buzda dediğimiz gibi snow shield en önemlisi. Elektrik için elektrik nukesi ve hızlı koşma diyebiliriz. Ateş için de meteor ve diğer ateş nukeleri en önemli skilleridir.

Gelelim kıyafetlere. Ss nuker için sizlere tavsiyemiz protector kıyafeti giymenizdir. Çünkü bu hem mag hem de fiziksel defansın yükselmesini sağlar. Yani garment giyerseniz sadece magical defansınız yüksek olur, fiziksel defans düşük kalır. Armor giyerseniz fiziksel defans yüksek olur, mag defans düşük kalır. Haliyle armor ile wizzard çarlardan tek yiyebilirsiniz. Garment ile de 2H Warrior çarlardan tek yiyebilirsiniz. O yüzden en ideali ve ortası protector setidir. Bunun yanı sıra ss nukelerin str’si az olacağı için itemlere gelen str ve hp stonelerinin %100 olmasına özen gösterin. Yani itemlerden maksimum str ve hp özelliklerini almaya çalışın ki böylece PVP’lerde çok önde olursunuz. Vurduğunuz zaten tek yer ama sizin de tek yememeniz için HP’nizi arttırmanız gerekiyor. Veya savunmanızı arttırmanız lazım. İç itemlere yani kıyafet itemlerine kırmızı stone ile mag ve phy defanslarını arttırmaya çalışın. Oranları en az %80 yaparsanız gerçekten rakiplerinize büyük fark atarsınız.

Eğer ss nukeyseniz ve Wizzard’lardan tek yemek istemiyorsanız pvp başlamadan önce Fire wall kalkanını açın. Bu kalkanı açında hareketsiz olursunuz ama rakip wiz size 1 vuruş yaptığında kalkan pasif olur ve 0 hasar almış olursunuz. Ardından hemen karşı saldırıya geçerek wizi tekleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir