Staj Yapan Öğrenciye Maaş Verilecek

İşkur 18 üniversiteyle yaptığı işbirliği kapsamında staj yapan öğrencilere aylık bin tl‘ye kadar ödeme yapacak.

Türkiye iş kurumu(işkur) üniversite öğrencilerinin kurum hizmetlerinden daha fazla yararlanması ve staj yaparken gelir elde etmelerini sağlamak için işbaşı eğitim programları uygulamasını yaygınlaştırdı.18 üniversiteyle imzalanan protokol gereği işbaşı eğitim programı kapsamında staj yapan öğrencilere aylık bin tl’ye kadar ödeme yapılacak.

İşkur genel müdürü Nusret Yazıcı üniversite öğrencilerinin iş gücü piyasasına girişte kaşılaştıkları engelleri en aza indirmek istediklerini belirtti.Yazıcı “Öğrenciler, zorunlu ve isteğe bağlı stajlarını sektörün en iyi işyerlerinde yaparken, gelir de elde ediyor.İşverene hiçbir maliyeti olmayan bu programa katılan öğrencilerin kısa vadeli sigorta primlerini de İşkur olarak biz ödüyoruz.” diye konuştu.En az 2 sigortalı çalıştıran işyerlerinde uygulanan ve işverene hiçbir maliyeti olmayan programa,15 yaşını tamamlamış işsizler ve üniversite öğrencileri katılabiliyor.

Programa katılanlar bir meslekle ilgili deneyim kazanırken, günlük 38 lira 48 kuruş olmaz üzere aylık net asgari ücret düzeyinde, yaklaşık bin lira gelir elde edebiliyor.

YORUMLAR

  1. İşbaşı eğitim programı işverenlerce en çok kullanılan teşviklerden biri oldu. Ve gerçekten işe yaradığını düşünüyorum. Şu an programa başlayanlar asgari ücret kadar maaş alabiliyorlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir