Steam Aileye Alma(Oyun Paylaşımı) Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Steam platformunda aileye alma diğer bir değişle oyun paylaşımı yapmak nasıl yapılır onu anlatacağız.Detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Steam’da arkadaşlarınızı aileye alarak ücretsiz şekilde onlarla oyunlarınızı paylaşabilirsiniz.Veya tam tersi arkadaşlarınızın oyunlarını siz kendi bilgisayarınzdan aileye girerek oynayabilirsiniz.Fakat bu paylaşımda şöyle bir sorun var.Mesela diyelim ki Gta 5 oyununu paylaştınız.Bu oyunu sadece single player olarak oynayabilir.Online olarak arkadaşınız girip oynayamaz.Girip oynasa bile siz oynayamazsınız.Yani 2 kişiden sadece biriniz online oynayabilir.O yüzden buna dikkat etmek gerekiyor.

Peki steam oyun paylaşımı yani aileye alma nasıl yapılır şimdi onu maddeler halinde öğrenelim.

1-) Öncelikle arkadaşlar steam aileye almak için kendi bilgisayarımızdan aileye gireceğimiz kişinin steam hesabına girmemiz gerekiyor.İlk önce aileye gireceğimiz kişinin id ve şifresini istiyoruz ve kendi bilgisayarımızdan steam’e giriyoruz.Ardından steame girerken o kişinin mail adresine doğrulama kodu gelecek.Onu da o kişinin mailine girip yazıyoruz ve steamı açıyoruz.

2-) Ardından hesaba girdikten sonra üst menüden Steam>Ayarlar kısmına giriyoruz.

3-) Ardından oradan da sol menüden Aile seçeneğini açıyoruz.Oradan da “Bu Bilgisayarı Yetkilendir” butonuna basıyoruz.

4-) Sonrasında aşağıda hesaplar çıkacak.Buradan kendi hesabımızı buluyoruz ve onu seçip Tamam butonuna basıyoruz.

Bu şekilde arkadaşımızdaki oyunları kendi hesabımızla paylaşmış olduk.Artık onun oyunlarını bizde oynayabileceğiz.

Bu yazımızda steam aileye alma ve oyun paylaşımı nasıl yaparız onu anlattık.Umarız faydalı olur.Herkese iyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir