Stomp Ne Demek LoL? League of Legends’da Stomp Ne Anlama Gelir?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda stomp ne anlama geliyor, stomp nedir, Türkçe karşılığı nedir kısaca onu anlatacağız.

Her oyunda olduğu gibi League of Legends oyununda da oyunla özdeşleşen bazı terimler mevcuttur. Bunlardan birisi de “Stomp” kelimesidir. Stomp ifadesi özellikle son dönemlerde LoL spikerleri ve sunucuları tarafından kullanılan kelimelerin başında gelmektedir. Örneğin Worlds 2022’de spikerler bu ifadeyi bazı maçlar için kullanmıştır. Maçta “çok stomp bir oyun”, “Oyunun bu kadar stomp bitmesi kaçınılmaz” vb. ifadeler kullanılabiliyor. Şimdi sizlere stomp ne demek daha doğrusu LoL oyununda stomp kavramı ne anlama geliyor onu yazalım.

League of Legends’da Stomp Ne Demektir, Ne Anlama Geliyor?

Öncelikle “stomp” İngilizce bir kelimedir ve Türkçe karşılığı “Ayağıyla ezmek, Basmak, Yere vurmak, Tepinmek” vb. anlamlara gelmektedir. League of Legends oyununda ise stomp ifadesi “Maçı ezerek kazanmak” , “Ezdi geçti” , “Ezici üstünlük” vb. anlamlara gelmektedir. Kısacası stomp, LoL oyununda bir takımın rakibe ezici üstünlük sağladığını ifade etmek için kullanılan bir kelimedir. Örneğin Faker’ın da bulunduğu SKT 1 takımı bir rakibini 18. dakikada yenmeyi başardı diyelim. İşte bu durumda oyundaki fark aşırı büyük olmalı ki oyun erken bitmiş oluyor. Yani bu oyun aşırı stomp bitmiş diyebiliyoruz.

LoL spikerleri iki takım arasındaki mücadelede bir takım rakibine aşırı üstünlük sağlamışsa, rakibini erkenden yenmeyi başarmışsa o oyun için “stomp” ifadesini kullanabiliyor. Yani LoL’deki stomp bir takımın rakibini ezip geçmesi, aşırı üstünlük sağlaması, onu ezerek yenmesi gibi anlamlara gelmektedir. Bu ifade LoL’deki galibiyetin en üst versiyonudur diyebiliriz. Çünkü ezici üstünlük oyundaki en farklı galibiyeti temsil etmektedir. Elbette stompun daha birçok anlamı bulunabilir. Fakat LoL oyununda veya benzer online oyunlarda stomp kelimesi “ezici üstünlük sağlamak” , “rakibini ezip geçmek” vb. anlamlara gelmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir