Sürücü Belgesi(Ehliyet) İçin Emniyetten Randevu Nasıl Alınır?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere sürücü belgesi yani ehliyet için emniyetten randevu nasıl alınır onu anlatacağım.

Öncelikle ehliyet almanız için bildiğiniz gibi sürücü kursuna gitmiş olmanız,ehliyet sınavını geçmiş olmanız ve direksiyon sınavını geçmiş olmanız gerekmektedir.Sonrasında gittiğiniz sürücü kursu sizin belgelerinizi gerekli kişilere imzalatıyor ve size teslim ediyor.İşte size teslim ettikten sonra geriye bir tek emniyete gidip ehliyetinizi alma işleminiz kalıyor.

Tabii ki buradaki evrakların yanında bir sürü şey istiyorlar gelin onlara birlikte bakalım.

Ehliyet için emniyetin istediği belgeler;

*Sürücü Belgesi Dosyası
*Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
*Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası
*Sürücü Sağlık Raporu
*Sürücü belgesi harcı, sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve sürücü belgesi hizmet (vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıldığına dair makbuz
*2 adet fotoğraf (5×6 ebatında arka fon beyaz olacak şekilde biometrik bir vesikalik fotoğraf)
*Kan Grubunu belirten belge veya yazılı beyan

Belgeler hazırsa randevu alma işlemine geçiyoruz.

Evet bu belgeler hazırsa şimdi internetten randevu almaya geçeceğiz.Öncelikle internetten randevu almak için buraya giriyoruz.

İNTERNETTEN RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Buraya girdikten sonra gerekli yerleri dolduruyoruz.Öncelikle ilk kez ehliyet başvurusu yapacaksanız “İLK DEFA SÜRÜCÜ BELGESİ MÜRACATI” seçeneğine tıklıyoruz.Sonrasında hangi ildeyseniz ve ilçedeyseniz doğru olarak giriyoruz.

ehliyet için emniyetten randevu alma 1

Sonrasında ise karşımıza ilçe emniyet müdürlükleri çıkacak ve oradan hangi emniyet müdürlüğüne yakınsak onu seçiyoruz.Buraya dikkat sıradaki aşama da gün ve saati belirlemiyoruz bu sadece semboliktir.Gün ve saati sonraki aşamalarda belirleyeceksiniz.

ehliyet için emniyetten randevu alma 2

En yakın enmiyet müdürlüğünü seçtikten sonra kişisel bilgilerimizi doğru bir şekilde dolduruyoruz.Özellikle mail adresimizi doğru girmemiz gerekiyor.Çünkü aktivasyon maili gelecek.Ona tıklamadan başvurunuz onaylanmıyor haberiniz olsun.

ehliyet için emniyetten randevu alma 3

Tüm bilgileri doğru girdikten sonra karşımıza bir takvim çıkacak.Orada hangi gün ve saati istiyorsak tıklamamız gerekiyor.Zaten boşta olan günler belirgin sayılarla yazılmış oluyor.Oradan istediğiniz günü seçin.Günü seçtikten sonra aşağı kısımda saatler açılacak.Sonrasında saatler kısmından da istediğinizi seçebilirsiniz.

En sonunda mail kutunuza başvuruyu onaylamanız için bir mail gelecek.

ehliyet için emniyetten randevu alma 4

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi gelen maili onaylıyorsunuz ve başvurunuz onaylanmış oluyor.Sonrasında belirlediğiniz gün ve saatte hangi emniyet müdürlüğünü seçtiyseniz orada tüm evraklarla birlikte hazır bulunmanız gerekiyor.

Ek olarak onay kodunu saklamanız gerekiyor.Çünkü bundan sonraki tüm internet işlemlerinde size sorulacaktır.O yüzden saklamanız lazım.Gerekirse fotoğrafını çekin telefonunuzda saklayın.

İşlem bu kadar.Herkese hayırlı olsun.Herkese kazasız belasız yolculuklar diliyorum…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir