Tansiyon Düşüklüğü Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tansiyon kalbin kasılması ve gevşemesi esnasında ana atardamara yaptığı basınçtır. Bu basınç yüksek olursa hiper tansiyon düşük olursa hipo tansiyon olarak geçer. Alınacak bazı doğal önlemler ile tansiyon dengelenebilir. En çok merak edilen sorulardan biri de tansiyon düşüklüğüne ne iyi gelir sorusudur. Sitede doğal yöntemler ile tansiyon düşüklüğünü tedavi edebilir ve kendinize gelebilirsiniz.

Başlıklar

Tansiyon Düşüklüğü Belirtileri

Tansiyonu düşen kişinin başı döner ve kendini halsiz hisseder. Soğuk terleme görülür. Anında önlem alınmazsa kişide bayılma görülür. Herkes hayatının belli zamanlarında en az bir kaç defa düşük tansiyon sorunu ile karşılaşmıştır. Tedavisi oldukça basittir. Fakat sürekli düşük tansiyon problemi yaşayan kişilerin ayrıntılı olarak tedavi muayene olması gerekir. Düşük tansiyonda görülen bayılmanın nedeni beyne daha az kan gitmesidir. Kalp güçsüz olarak kasılıp gevşediği için basınçla kanı damara pompalayamaz. Beyne ve dokulara daha az kan gittiği için bayılma, ellerde ve ayaklarda soğuma görülür. Sitede tansiyon düşüklüğünün nedenini bulabilir ve neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Kimlerde Görülür?

Tansiyon düşüklüğü sürekli görülen bir rahatsızlık değildir. Ara ara bazı nedenlerden dolayı düşük tansiyon olabilir. Ani olarak kalkıp oturmak, gün içinde yeterince sulu gıda tüketmemek, sıvı kaybı, yoğun stres yaşamak gibi birçok neden düşük tansiyona neden olabilir. Düşük tansiyona ne iyi gelir? Tansiyonunuz sürekli düşüyorsa mutlaka günlük yaşamınızda yaptığınız hareketlere ve beslenmenize dikkat edin ve mutlaka bir hekime görünün.

Tansiyon Düşüklüğü Tedavisi

Tansiyon düşüklüğü tedavisi daha çok besinler ve gıdalar ile tedavi edilir. Tansiyonu düşen kişiye hemen tuzlu ayran verilmeli ve bol sıvı alması sağlanmalıdır. Ayaklar yukarı kaldırılır ve kanın daha çok beyne gitmesi sağlanır. Özellikle sıcak havalarda az sıvı alınmışsa tansiyonunuz düşebilir. Tansiyon düşüklüğünü önlemek için bol bol su, çay, meyve suyu gibi sıvı içecekler tüketmeniz gerekir. Site doğal ev malzemeleri ile bitkisel önerileri sizlere sunar ve fayda elde etmenizi sağlar. Sitede kesinlikle ilaç tavsiyesi verilmez. İlaçla tedavi sadece sağlık kuruluşlarının işidir. Bitkisel ürünler ile sağlık sorununuza uygun karışımlar hazırlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir