TeamViewer’da Karşıdaki Bilgisayarın Görüntü, Fare ve Ekran Ayarını Değiştirme

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere TeamViewer programında karşıdan bağlanılan bilgisayarın görüntü kalitesi vb. ayarları nereden yapılır onu anlatacağız.

Başka bir bilgisayara uzaktan bağlantı yapan bir sürü program mevcuttur. Bunlardan en iyilerinden birisi de TeamViewer’dır. TeamViewer sayesinde online olarak uzaktaki bir bilgisayara bağlanabilir ve sanki oradaymış gibi bilgisayar üzerinden bir takım işlemler yapabilirsiniz. Tabii bağlantı sırasında ayarlarınızın en iyi olmasını da isteyebilirsiniz. İşte bu ayarlardan bazıları da görüntü kalitesi, fare imlecinin gözükmesi ve ekran koruyucunun açık olması gibi ayarlardır. Şimdi bu 3 ayarı program üzerinden nasıl ve nereden yapabiliriz onu anlatalım.

TeamViewer’da Uzaktaki Bilgisayar İçin Görüntü Ayarları Yapılışı

1-) Öncelikle arkadaşlar TeamViewer programını açıyoruz. Ardından üst menülerden “Ekstralar” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından açılan sekmelerden “Seçenekler” kısmına tıklıyoruz.

3-) Sonrasında ise aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan sol taraftaki bölümden “Uzaktan kontrol” ‘e tıklıyoruz. Burada sağ taraftaki bölümden uzaktan kontrol için tüm ayarlamaları yapabilirsiniz. Örneğin üst taraftan görüntü ayarlarını yapabilirsiniz. Meseğa “Duvar kağıdını kaldır” seçeneği var. Eğer ona tıklarsanız karşıdaki bağlandığınız bilgisayarın masaüstü ekran koruyucusu görünmez olur. Aynı şekilde bir aşağıdaki “Karşıdaki kişinin fare imlecini göster” butonuna bastığınızda ise karşıdaki bilgisayarın fare imlecini açmış olur. Yani siz de bağlandığınızda 2 tane fare imleci gözükmüş olur. Buradan bu ayarı kapatabilirsiniz.

4-) Ek olarak bu bölümden aşağıda gördüğünüz gibi kalite kısmını özel ayarlar olarak ayarlarsanız alttaki “Özel ayarlar…” butonu aktif olacaktır. Ona basıyoruz.

5-) Ardından buradan da karşıdaki bilgisayarın ekranı için bazı ayarlamalar mevcut. İstediğimiz gibi ayarları değiştirebiliyoruz.

6-) Son olarak tüm ayarlamaları yaptıktan sonra “Tamam” butonuna basarak aktif edebilirsiniz.

Bu şekilde TeamViewer’da uzaktan bağlantı için ayarlamalar yapabilirsiniz. Umarız yararlı olur teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir