TEDAŞ ve BEDAŞ Çalışma Saatleri | Kaçta Açılır Kaçta Kapanır?

Herkese iyi günler bu yazımızda sizlere TEDAŞ elektrik şubelerinin kaçta açılıp kaçta kapandıklarını paylaşacağız.

Açılımı “Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.” olan TEDAŞ ülkemizdeki en büyük elektrik dağıtım şirketlerinden birisidir. Bedaş, Sedaş, Uedaş vb. gibi dağıtım şirketleri mevcuttur. Mesela İstanbul’daki dağıtım şirketi kolu Bedaş’tır. Açılımı “Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.” ‘dir. Aynı şekilde parekende şirketleri de farklı isimler altında her bölgeye göre vardır. Resmi web sitesi olan tedas.gov.tr adresi üzerinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Şimdi Tedaş, bedaş vb. diğer elektrik kurumlarının çalışma-mesai saatlerine göz atalım. Aslında bu saatler hemen hemen tüm elektrik şirketleri için geçerlidir. Mesela tedaş, bedaş, sedaş hepsi aynıdır diyebiliriz.

TEDAŞ ve BEDAŞ Gün Gün Çalışma Saatleri

  • Pazartesi : 08:00 – 17:00
  • Salı : 08:00 – 17:00
  • Çarşamba : 08:00 – 17:00
  • Perşembe : 08:00 – 17:00
  • Cuma : 08:00 – 17:00
  • Cumartesi : Hafta sonları şubeler kapalıdır!
  • Pazar : Hafta sonları şubeler kapalıdır!

Tedaş ve Bedaş elektrik idarelerinin çalışma saatleri bu şekildedir. Aslında bir nevi devlet kurumları oldukları için memur saatleri aralığında açıktır da diyebiliriz. Yukarıda da gördüğünüz gibi TEDAŞ ve BEDAŞ hafta içi her gün sabah saat 8’de açılmaktadır ve akşam saat 5’de kapanmaktadır. Aslında vezneler 16:30’da kapanıyor fakat şubeler tam olarak 17:00’da kapanmaktadır. Siz yine de saat 4’den önce gitmeye çalışın. Birde saat 12:30 ila 13:30 arasında 1 saat öğlen molası mevcuttur. Bu saat aralığında da vezneler kapalıdır. Bunlara ek olarak hafta sonu cumartesi ve pazar günleri elektrik idareleri kapalıdır.

NOT = Son olarak Tedaş’ın iletişim ve adres bilgilerine “http://www.tedas.gov.tr/#!tedas_iletisim” buradan, Bedaş’ın iletişim ve adres bilgilerine ise “https://www.bedas.com.tr/tr/sayfalar/145/genel_mudurluk” buradan ulaşabilirsiniz.

NOT 2 = Tekrardan belirtelim ülkemizdeki tüm elektrik idareleri yani devlete ait elektrik şubelerinin tüm çalışma saatleri yukarıdaki saatlerle aynıdır. Biz başlıkta tedaş ve bedaş olarak belirttik fakat her ildeki tedarikçiler için aynıdır diyebiliriz.

Diğer kurum ve kuruluşların çalışma saatlerine sitemizden aratma yaparak erişebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir