Tek Kullanımlık (Hızlı) Geçici E-Posta Mail Adresi Oluşturma Nasıl Yapılır?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere tek kullanımlık geçici mail adresi hesabı oluşturma nasıl ve hangi siteden yapılır onu anlatacağız.

İnternette bazı sitelere üye olurken mail onayı ya da site için maile gelecek onay kodunun girilmesini isteyebiliyor. İşte bu durumda her seferinde kendi kişisel mail adreslerimize girmek istemeyiz. Sonuçta bazı spam siteler üyelik bilgilerimizi toplayıp data halinde satabiliyor. Veya topladıkları bu maillere sürekli reklam gönderebiliyorlar. İşte bundan dolayı geçici onay için tek kullanımlık mail hesaplarını tercih edebilirsiniz. Tek kullanımlık ücretsiz mail oluşturan birçok site mevcuttur. En bilineni ise “temp-mail.org” sitesidir. Bu site üzerinden tek kullanımlık geçici bir mail adresine sahip olabilirsiniz. Hem de hiç üyelik şartı yok tamamen ücretsiz. Mail oluşturulduktan belli bir süre sonra kendi kendini imha etmektedir. Bundan dolayı tamamen güvenilir ve geçicidir diyebiliriz. Şimdi kısaca görseller eşliğinde tek kullanımlık mail hesabı nasıl oluşturulur onu anlatalım.

Tek Kullanımlık Geçici Mail Adresi Nasıl ve Nereden Açılır?

  • Tek Kullanımlık Mail İçin Gireceğimiz Site ==> temp-mail.org

1-) Öncelikle arkadaşlar tek kullanımlık geçici mail hesabı açacağımız site “temp-mail.org” burasıdır. İlk olarak bu siteyi açıyoruz. Ardından site açıldığında otomatikman bize tek kullanımlık bir mail hesabı oluşturuyor.

2-) Mesela bize “xobap*****@pyrelle.com” mail adresini oluşturdu. Size de rastgele bir mail adresi oluşturacak. O maili sağdaki butona tıklayarak kopyalayabiliyorsunuz. Eğer siz herhangi bir siteye üye olduysanız ve o site mail onayı istiyorsa işte buradaki mail adresinizi (yani bu ekranda yazan maili) yazabilirsiniz. Ardından sayfanın biraz aşağısında gelen kutusu çıkacaktır. Buradan da gelen maillere girebilir, okuyabilir ve buradan onaylayabilirsiniz.

3-) Yukarıdaki resimde gördüğünüz tek kullanımlık geçici mailimizin gelen kutusunda hangi siteye üye olduysanız oradan bir bildirim gelecektir. Buradan hiç kendi kişisel mailinize girmeden site üye onayı yapabilirsiniz.

4-) Oluşturulan bu mail hesabı bir süre sonra otomatikman siliniyor yani imha ediliyor. O yüzden yaptığınız işlemleri biraz hızlı yaparsanız güzel olabilir. Çünkü mail dediğimiz gibi bir süre sonra siliniyor. Özelliği de bu zaten. Evet arkadaşlar kısacası tek kullanımlık mail ile onay kodu isteyen veya doğrulama isteyen sitelere üye olabilir ve gelen kutusunu açarak üye olduğunuz sitenin doğrulamasını yapabilirsiniz.

Bu şekilde tek kullanımlık geçici bir mail hesabı oluşturabilirsiniz. Bu mailinize hızlı şekilde e-posta alabilir ve üye olduğunuz site için doğrulama yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir