Telefonun Sim Kartı Şifresi(Pin Kodu) Nasıl Değiştirilir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere cep telefonlarının sim kartı şifresini (yani pin kodu şifresini) nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız. Umarız faydalı olur.

Genelde cep telefonlarımıza gizlilik için pin kodu şifresi kurarız. Bildiğiniz gibi yeni bir hat aldığınızda sim kartınızda otomatik pin veya puk kodu kurulmuş olur.Bunları girerek telefonunuzu açarsınız. Bu şifreleri değiştirmek tabii ki mümkündür. Telefonlarımıza, sürekli şarjı bittiği için ve telefon kapanıp tekrar açıldığı için kolay bir şifre sim kartı veya pin kodu şifresi kurmak isteriz. Çünkü bu sayede her açıldığında şifremizi hatırlamak için zaman kaybetmeyelim ve kolay bir şifre oluşturarak direkt şifremizi girip telefonumuzu açabilelim. Peki pin kodu şifresi yani sim kartı şifresini nasıl değiştirebiliriz şimdi sizlere maddeler halinde onu anlatalım.

KISACA ANLATIM=Hemen hemen tüm model cep telefonlarında pin kodunu değiştirmek istiyorsanız telefonunuzdan “Ayarlar>Güvenlik>Sim Kart Kilidini Ayarla” bölümüne giriniz(eğer böyle bir yer yoksa buna benzer bir bölüme giriniz). Ardından buradan sim kartı şifrenizi(pin kodunu) değiştirebilirsiniz.

1-) Öncelikle telefonunuzdan “Ayarlar” kısmına giriniz. Biz anlatımı Samsung Galaxy S4 telefonundan yapacağız.

2-) Ardından varsa Güvenlik bölümünü açın ama yoksa aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Daha fazla” seçeneği var. Oraya tıklıyoruz.

3-) Akabinde buradan “Güvenlik” bölümüne giriyoruz.

4-) Sonrasında ise “SIM kart kilidini ayarla” butonu çıkacak. Oraya basıyoruz.

5-) Son olarak buradan da istediğimiz gibi sim kart şifremizi değiştirebiliyoruz veya eğer şifre kurulu değilse aynı şekilde bu sayfadan yeni pin kodu şifresi kurabiliyoruz.

Evet arkadaşlar bu şekilde sim kart veya pin kodu şifresi değiştirebiliyoruz.Cep telefonlarıyla ilgili diğer yazılarımıza “Telefon” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

NOT=Eğer telefonla ilgili problemleriniz varsa soru cevap sayfamızdan ücretsiz olarak sınırsız soru sorabilirsiniz veya sorulan sorulara cevaplar verebilirsiniz.Sitemizin soru cevap kısmına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yazımızın daha sonuna geldik.Umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

  1. Merhaba, Samsung Galaxy Grand Prime + akıllı telefonuma pin kodu koymak istiyorum. Pin numarasını da unuttum ne yazık ki. Bana yardımcı olabilir misiniz mümkünse. Nasıl yapacağımı tarif edebilirmisiniz. Selamlar.

    1. Merhabalar efendim eğer sim kartınızın pin kodunu unuttuysanız hangi operatörü kullanıyorsanız onun müşteri hizmetlerini arayın ve kodunu temin edin. Sim kartının pin kodunu öğrendikten sonra konuda anlatıldığı gibi yaparak kodunuzu değiştirebilirsiniz. Ama dediğim gibi ilk olarak eğer kodu unuttuysanız Turkcell, Vodafone, Türk Telekom hangisini kullanıyorsanız arayıp öğrenmeniz lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir