Themeforest Ayın Ücretsiz Temalarına Nereden Bakılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere themeforest.net sitesi üzerinden her ay yayınlanan ayın ücretsiz temalarını nereden buluruz onu anlatacağız.

Dünyanın en iyi tema satış sitesi olan themeforest.net’in her ay yapmış olduğu güzel bir hizmet var.Themeforest her ay ayın ücretsiz dosyaları adında bir paket çıkartıyor.Ortalama 5 ila 10 dosya arasında ücretsiz tema,eklenti,video vb. şeyler oluyor.Haliyle webmaster arkadaşlar da bunları ücretsiz olarak arşivlemek istiyorlar.Peki ayın ücretsiz temalarına,dosyalarına vs. nereden ulaşabiliriz şimdi detaylı bir şekilde anlatalım.

Bunun için 2 yolumuz var sırayla ikisini de anlatalım.

1.Yol

Birinci yol olarak arkadaşlar öncelikle www.themeforest.net sitesine giriyoruz.Ardından kullanıcı adı ve şifremiz ile birlikte siteye giriş yapıyoruz.

Ardından üst menüden themeforest kısmını seçiyoruz.Oradan da “All İtems>Public Collections” kısmına giriyoruz.

Ardından açılan sayfada “Sort by” kısmını “Rating” olarak işaretliyoruz.

Rating’i seçmemizin amacı ise güncelde olan ve kullanıcılar tarafından en çok ziyaret edilen sayfayı açmasıdır.Haliyle burada genelde 1. sırada ayın ücretsiz temaları çıkacak.Belki 2. veya 3. sırada da çıkabilir.Ama genellikle ilk sırada ayın ücretsizleri çıkıyor.Ardından açılan sayfada “Free Files of the Month” sayfasına giriyoruz.

Sonrasında karşımıza ücretsiz olan temalar,dosyalar vb. hepsi çıkacaktır.

Yukarıda gördüğünüz gibi mavi renkli görselde “free files of the month” yazıyor.Eğer bu şekilde görsel görürseniz doğru yerdesiniz demektir.Sonrasında hangi dosyayı indirmek istiyorsanız üstte gördüğünüz gibi onun üstüne tıklıyorsunuz.

Ardından yukarıdaki gibi “Sign in to download it for free!” butonu çıkacak.Bu butona basınca da siteye giriş yapıp dosyayı ücretsiz olarak indirebiliyoruz.

2.Yol

Themeforest’ten ayın ücretsiz dosyalarını görmek için diğer bir yol ise arama motorunu kullanmak.Google’a direkt olarak “themeforest free files on the month” şeklinde yazarsanız ilk sırada çıkan themeforest sitesine girip aynı şekilde ayın ücretsiz olan temalarına ulaşabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi genelde ilk sırada olan linkte ayın ücretsiz temaları yer alıyor.

Bu yazımızda sizlere themeforestte ayın ücretsiz dosyalarını nereden bulabiliriz onu anlattık.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir