TikTok Videolar Kaç Saniye Sürüyor? Tiktok Süre Uzatma Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere TikTok videoları kaç saniye sürer ve Tiktok video süresi uzatma nasıl yapılır onları anlatacağız.

Tiktok en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Video paylaşım uygulaması olan Tiktok’ta videoların saniye sınırlaması mevcuttur. Kullanıcılar süre sınırlamasını uzatmak için bazı yöntemler aramaktadır. Şimdi sizler için tiktok videolar kaç saniye, kaç dakika sürer onu anlatacağız. Ayrıca Tiktok video süre uzatma nasıl ve nereden yapılır onu da göstereceğiz.

TikTok Videolar Kaç Saniye Sürer?

  • Tiktok kısa videolar : 15 saniye
  • Tiktok uzun videolar : 60 saniye (1 dakika)

TikTok’ta videolar 15 saniye sürmektedir. Fakat bu süreyi uzatabiliyorsunuz. Ama dediğimiz gibi normal şartlar altında bir üye maksimum 15 saniye video çekip yayınlayabilir. Tiktok’ta bir video maksimum 60 saniye olabiliyor. Yani normalde vide süresi 15 saniyedir. Lakin bazı durumlarda video birleştirme vs. yapıldığında videoların süresi 60 saniyeye çıkabiliyor. Fakat 60 saniyeden daha fazla video süresi bulunmuyor.

Kısacası Tiktok normal video süresi uzunluğu 15 saniyedir. Uzun video süresi ise 60 saniye yani 1 dakikadır. Peki video süresini 60 saniyeye nasıl çıkartabiliriz şimdi kısaca sizlere onu anlatalım.

TikTok Videolarda Süre Uzatma (60 Saniyeye Çıkartma) Nasıl Yapılır?

Tiktok videoları normalde 15 saniye sürüyor. Fakat bunu 60 saniyeye kadar çıkartabilirsiniz. Şimdi maddeler halinde nasıl yapılır onu gösterelim.

1-) Öncelikle telefonumuzdan Tiktok uygulamasını açıyoruz. Ardından video çekmek için altta bulunan + simgesine basıyoruz.

2-) Sonrasında uygulama tarafından kameramız açılacaktır. Burada video çekme ekranı karşımıza çıkacaktır. Burada üst tarafta video süresinin 15s yani 15 saniye olduğunu göreceğiz.

3-) 15 saniye süreyi uzatmak için ekranın sol alt tarafında yer alan … (üç nokta) işaretine tıklıyoruz.

4-) 3 nokta işaretine basınca ekranda “60 saniye moduna geçildi” bildirimi çıkacaktır. Böylelikle 15 saniye olan sınırı 60 saniyeye çıkartmış oluruz. Dilerseniz aynı yerden eski süreye dönebilirsiniz.

Bu şekilde TikTok video sürelerini 60 saniyeye yani 1 dakikaya çıkartabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir