Seo

Trust Flow Değeri Nasıl Yükseltilir

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda trust flow değerini nasıl yükseltebiliriz ondan bahsedeceğim.

Google pagerank değerinin daha güncellenmeyeceğini belirttikten sonra site sahipleri kendi sitelerini en iyi ölçen bir sistem bulmak isterler.

İşte son zamanlarda çıkan trust flow değeri artık pagerank değerini gölgede bırakacak gibi.Çünkü webmasterlar artık trust flow değerlerine göre sitelerden reklam,backlink alımı yapıyorlar.Bu durumda ise herkes trust flow değerlerini arttırmak istiyor.

Şimdi gelelim trust flow değerimizi nasıl arttırırız onu anlatmaya;

Aslında klasik şeyler söyleyeceğim ama bu dediklerimi yaparsanız rahat bir şekilde trust flow değerini arttırabilirsiniz.

Öncelikle trust flow değeri hit durumlarına fazla bakmak.Trust flow da en önemli olan özgün içeriktir.Mesela 5 bin tekil hitli indirme sitesinin trust flow değeri 16 olurken 100 hitli bir blog sitesinin trust flow değeri 20 olabiliyor.

Yani burada önemli olan ilk etken sitenizin tamamen özgün olmasıdır.Sonra da tabii ki hit önemlidir.

Trust flow değeri 30 üstü olursa siteniz için çok iyi bir derece yakalamış olursunuz.30 üstü değer demek hem siteniz özgün demektir hemde hitiniz hatırı sayılı bir sayıya ulaşmış demektir.

Trust flow değerinizi hızlı bir şekilde arttırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekildedir;

1=İçeriklerinizin tamamen özgün olması gerekiyor.

2=Temanızın warez olmaması gerekiyor.

3=Sosyal medyada sitenizin içeriğini paylaşmanız gerekmektedir.

4=Hacklink,forum tanıtımı gibi seoya zararlı etkenlerden uzak durmanız gerekiyor.

5=Bunları yaptıktan sonra da sabretmeniz lazım.Her güncelleme de trust flow değerinizin arttığını göreceksiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler…

YORUMLAR

  1. çok güzel açıklamışsınız. ama bunun bir express yöntemi olmalı illaki..

    1. Teşekkürler.Tabii ki daha farklı yöntemleri vardır ama en genel haliyle ben açıkladım.Hileyle vs. yükseltme yöntemleri var mı bilmiyorum.

  2. bende bunu merak ediyordum artık insanlar bu değerlere önem göstermeye başladı. bu yüzden yükseltmek lazım ama benim sitem 24 civarı idi bi baktım aniden 19 a düştü

    1. Aynen hocam pagerank kalktığı için bu değerler önemli olmaya başladı.Bende baktım şimdi trust flow’um 2 ye düşmüş bir aralar 20 küsürdü.

  3. Hacklinkin zararını biliyoruzda forum tanıtımlarının trust flowa zararını anlayamadım. En bilindik yöntemdir forum tanıtımları.

    1. Hocam forum tanıtımından kasıt spam şeklinde yapılan tanıtımlar. Mesela paketler halinde 100-200 forum tanıtımı alanlar var. Bunlar zararlı demek istemiştim yoksa kaliteli 5-10 forum sitesinde tanıtım yapmak tabii ki faydalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir