TTNet-ZyXEL Modem Wifi Şifre Değiştirme

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere ttnet zyxel modem wifi şifre değiştirmeyi anlatacağım.

Son zamanlarda modem şifre kırıcıların artmasıyla birlikte şifrelerimizi sık sık değiştirmemiz gerekiyor.Artık wifi şifre bulmak o kadar da zor değil.Bazı programlar aracılığıyla bir çok wifi modem şifresini bulabilirsiniz.İşte bu yüzden en az ayda bir modeminizin şifresini değiştirmeniz sizin açınızdan çok iyi olacaktır.

Şifreyi de zor yaparsanız kırılması daha zor olur.Mesela şifreyi “123456” yerine “a6s2K3” tarzında karışık bir şey yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim ZyXEL modemleri için wifi şifre değiştirmeyi nasıl yapabiliriz onu öğrenmeye;

1-) Öncelikle arkadaşlar 192.168.1.1 buraya giriyoruz.IP adresini kopyalayıp tarayıcınızda arama bölümüne yapıştırıp girebilirsiniz.Sisteme girdikten sonra karşımıza bir sayfa gelecek.

zyxel-modem-wifi-sifre-degistirme-1

Burada kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz.

Kullanıcı adı ve şifre her yerde aynıdır.Kullanıcı adı ve şifre bu şekilde olacak;

Kullanıcı Adı=admin

Şifre=ttnet

Eğer Modemi Kendiniz Aldıysanız Şifre Bu Olacak=1234

Eğer modeminizi ttnet firması getirdiyse şifre “ttnet” olacak.Lakin modemi kendiniz aldıysanız şifre kısmını boş bırakabilirsiniz eğer boş bırakmak da olmuyorsa şifre olarak “1234” ‘ü deneyin büyük ihtimalle bu olacaktır..Yani sisteme girmek için sadece kullanıcı adı olarak “admin” yazmanız yeterlidir.

Bu kullanıcı adı ve şifre ZyXEL VMG3312-B10B ve ZyXEL VMG3312-B10A modelleri için de geçerlidir.

2-) Şimdi sisteme girdik.Sonrasında karşımıza sistem şifresi değiştirme isteği çıkacak.Onu atla diyerek geçiyoruz şifreyi değiştirmeye gerek yok.Ama ben değiştireceğim derseniz değiştirin.Değiştirdikten sonra şifreyi bir yere not etmeyi unutmayınız.Bakın dikkat buradaki şifre değiştirme modem şifresi değiştirme değildir!

zyxel-modem-wifi-sifre-degistirme-2

3-) Sonrasında artık sisteme tamamen girmiş bulunmaktayız.Buradan modemimizin şifresini değiştirmek için aşağıda bulunan “Ağ Ayarı” butonuna basıyoruz ve “Kablosuz” seçeneğini tıklıyoruz.

zyxel-modem-wifi-sifre-degistirme-3

4-) Sonrasında ise yine alt kısımda modem şifre değiştirme yeri çıkacak.Oraya gidiyoruz ve “Otomatik olarak şifre oluştur” yazısının yanındaki tik işaretini kaldırıyoruz ve şifremizi istediğimiz gibi değiştiriyoruz.

zyxel-modem-wifi-sifre-degistirme-4

5-) Artık şifremizi değiştirdik son olarak ise “Uygula” butonuna basıyoruz ve şifremizi tamamen değiştiriyoruz.

zyxel-modem-wifi-sifre-degistirme-5

Bu şifre değiştirme işlemini sık sık yapmanız sizin açınızdan iyi olacaktır.Herkese iyi günler dilerim.Yazımı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayınız…

YORUMLAR

  1. Vermiş olduğunuz değerli bilgiler için teşekkürler.

  2. Ne yapsam şifre değişmiyor. İsim de degişmiyor. ilk isim ve şifreye dönüyor. Farklı tarayıcılardan denedim. Adblock kapattım nafile.. Yok mu bunu çözecek bir Profesör?

    1. Merhabalar normalde konudaki adımları uyguladığınızda şifrenin değişmesi gerekiyor. Fakat cachelerden dolayı eski şifreyi istiyor olabilir. Bu yüzden tarayıcınızın cache’lerini temizleyin sonra tekrar deneyin. Chrome da cache temizlemeyi sağ üst taraftan 3 noktalı çubuğa basarak Diğer araçlar>Tarama verilerini temizle kısmından yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir