Tüm Web Sitelerini Gece (Karanlık) Modunda Açma Yöntemi

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere tüm web sitelerini gece modunda kolay bir şekilde nasıl açabiliriz onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi bazı web sitelerinde gece yani karanlık mod özelliği mevcuttur. Bu gece modu sayesinde karanlıkta bilgisayar başında ekrana bakarken gözlerimizin daha az yorulmasını sağlıyor yani gece modu geceleri daha iyi görüş sağlıyor diyebiliriz. Fakat bu özellik tüm web sitelerinde yok. Ama tüm web siteleri için gece modunda açmanın bir yöntemi var. Bu da bir Chrome eklentisi sayesinde olmaktadır. Yani Google Chrome’u kullanarak tarayıcıya bir eklenti yüklediğinizde tüm siteleri gece modunda açabileceksiniz. Peki bunu nasıl yaparız şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

NOT = Aslında sadece Chrome’da değil diğer tarayıcılarda da bu eklentiyi kurup gece moduyla site açabilirsiniz.

1-) Öncelikle arkadaşlar eklentinin adı “Dark Reader” eklentisidir. İlk önce Google Chrome’dan bu eklentiyi tarayıcınıza yüklemelisiniz. Dediğimiz gibi diğer tarayıcılardan da bu eklenti yüklenebiliyor. En çok Chrome kullanıldığı için bunun üzerinden anlatım yapmaktayız. Eklentiye buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

2-) Eklenti yükleme sayfasını açtıktan sonra sağ üst tarafta çıkan “Chrome’a ekle” butonuna basın.

3-) Ardından eklenti otomatikman tarayıcımıza kurulmuş olacaktır. Sonrasında ise herhangi bir siteye girin ve gece modunun aktif olduğunu göreceksiniz. Mesela google’a face yazdık. Aşağıda gördüğünüz gibi gece modu halinde açılmış oldu.

4-) Örneğin bizim sitemiz de gece modunda aşağıdaki gibi görünmüş olacaktır.

5-) Eğer gece modunu kapatmak isterseniz sağ üst taraftaki eklenti simgesine tıklayın ve ardından “Off” butonuna basın. Sonrasında gece modunu kapatmış olursunuz. Tekrar açmak için de “On” tuşuna basmanız yeterlidir.

6-) Böylelikle bu eklenti sayesinde bütün web sitelerini gece modunda kullanabilirsiniz.

NOT = Tekrardan hatırlatalım bu eklenti sadece Google Chrome’da değil diğer Firefox, Safari vb. tarayıcılarda da aktif olarak çalışmaktadır. Yani diğer tarayıcılar için de bu eklentiyi kurup gece modundan faydalanabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Umarız yararlı olur. Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir